Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI szám alapján csak a...

IMEI szám alapján csak a telefon tartózkodási helyét tudják kideríteni?

Figyelt kérdés

Ha hozzáadom a google fiókomat és csak fényképezésre, netflix re használom a telefont be tudnak menni a memóriába és megnézni, hogy milyen google fiók van kapcsolva a telefonhoz?

Ezeket a talált vagy lopott telefonokat lehet használni valamire?



2021. márc. 15. 11:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"IMEI szám alapján csak a telefon tartózkodási helyét tudják kideríteni?"


Egy SIM nélküli telefon pozíciója csak a vészhívás ideje alatt meghatározható szerintem. Tehát mobilszolgáltató csak akkor tudja megmondani, hogy hol van a telefon amikor pl felhívod és beszélsz a segélyhívószámon. Adatkapcsolat SIM nélkül nem lehetséges egy mobilhálózaton, tehát kutadkoni sem nagyon lehet ilyenkor a telefonon tárolt tartalmakban.


Más kérdés, hogyha WifIre csatlakozva használod. Elméletileg ( és biztos van ilyen gyakorlatilag is ) lehetséges ilyenkor a telefon dolgait vizslatni, de azt nem az operátor fogja tenni. Technikailg nem látom annak akadályát, hogy egy ilyen kapcsolódásnál a telefon miért ne adná ki a koordinátáit amit éppen mér ha be van kapcsolva GPS. Sőt, léteznek is olyan alkalmazások akár mondjuk az Almánál, hogy letiltsa a telefont. Úgy örökre.

2021. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg inkább jelentsük mi magunk a rendőrségen az esetet.


Emberünknél van egy lopott telefon.

Ha el is dobja akkor is megtalálják, be tudják mérni, hogy hol volt korábban.


Gyakorin meg megvan az IP cím, amit rendőrségi kérésre a szolgáltató köteles kiadni, hogy éppen kihez tartozott

(Lakcímmel együtt)

Ha a lopott telefonon és az IP cím alapján talált lakcím megegyezik, emberünk elég nagy bajban lesz. :) :)

2021. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is itt az egész történetnek lopás szaga van.

Nem talált telefon ez, hanem inkább elhagyta egy ismerőse, ő meg használatba vette.

Tudja, szerintem a kérdező pontosan, hogy kié a telefon.

2021. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan tudom, hogy kié.


Lehet jelentést tenni de most épp Ausztráliába vagyok a tor szerint.


Hajrá :)

Izgalmas.

2021. márc. 15. 14:24
 25/34 A kérdező kommentje:
Pontosan! Elhagyta és a sors úgy akarta, hogy pont én legyek az aki megtalálja.
2021. márc. 15. 14:26
 26/34 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a TOR mit mutat.

Attól a szolgáltató még látja, hogy valójában hol vagy. A cellákat nem tudod TOR-ral vagy FakeGPS-el átverni, azok akkor is bemérnek. :)

2021. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Dehogy látja
2021. márc. 15. 14:32
 28/34 anonim ***** válasza:
Ekkora p@cst. 🤣
2021. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ne legyél önmagadban olyan biztos - ha nagyon biztos lennél magadban, e kérdés sem született volna meg.

Add vissza neki a telóját, a gyűlölet csak gyűlöletet teremt.

2021. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Mi történne, ha visszaadnád neki?
2021. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!