Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gyorsan merülő, melegedő telefon?

Gyorsan merülő, melegedő telefon?

Figyelt kérdés

Egy 1 hónapja vette telefonról van szó, Xiaomi márkájú.

Elvileg napokig kellene bírni az akksijának, ezt az elején sem tapasztaltam, de akkor még azért kibírt 1-2 napot töltés nélkül, ha nem sokat használtam.

Most viszont naponta legalább egyszer tölteni kell, és már vagy egy hete szinte mindig meleg ha használom, töltés alatt/után különösen forró.

Mostanában elég sok hangfelvételt készítek vele, miközben készül és amikor visszahallgatom, akkor szokott még nagyon felmelegedni, ezért is gondoltam rá, hogy talán a hangfelvételek terhelik ennyire.

Tárhely problémák nincsenek, a 128 GB belső tárhelyből csak 30 foglalt.

Ez gyári hiba lenne, vagy esetleg letöltöttem valami vírust?



2021. márc. 16. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott az akkuval lesz gond. Garanciáztasd, ahogy tudod.
2021. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 16. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg MediaTek processzor van benne, az eleve a legrosszabb gyártmány, sz#r technológia, és pont ebből a szempontból: nagyon melegszik, zabálja az energiát, és még így is a leglasabb! Ha meg jobban terheled a telefont, akkor főleg!

Javaslom, hogy csinálj egy tárhelyelemzést az Eszközkarbantartóban, és optimalizáld a szoftvert! Az a fájlokat nem bántja, viszont bezár minden felesleges alkalmazást, ami a háttérben fut, és nem használsz, majd a maximumra pörgeti a szoftver "erejét"!

2021. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen típus pontosan?
2021. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már biztosan van vele valami, tegnap 77%-on hagytam a telefont, ma reggelre 20% alá ment a töltöttség, és nem forró, de határozottan meleg a, pedig mindent ki szoktam kapcsolni éjszakára amit csak lehet.

#3 Rendben, ezt mindenképp kipróbálom ma!

Egyébként Xiaomi Poco X3 NFC a típusa.

2021. márc. 17. 08:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!