Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Zene streaming miért laggol...

Zene streaming miért laggol Android 8.1-en?

Figyelt kérdés

Három mobil van itthon. Egy ősrégi Samsung, egy néhány éves Nexus Android 8.1-gyel és egy picit fiatalabb Nokia, Android 10-zel.

DSL, WLAN elég gyors.

Bluetooth transmitter vevőjével csatlakozok egy egyszerű erősítő bemenetére.

Az ősrégi Samsung és a Nokia gond nélkül streamel bármilyen zenét, legyen az webrádió, Amazon Music, Spotify.

A Nexus, aminek kizárólag azt a szerepet szántam, hogy zene és video streamért legyen felelős, laggol.

Semmi nincs rajta, csak a pár szoftver amiről zenét és filmet játszanék le.

Az akkumenedzsmentben mindent letiltottam.

Ennek ellenére van, hogy tíz percenként, van hogy percenként megakad, vár, kihagy a stream. Wifi nem bontja a kapcsolatot, legalábbis a kis ikon folyamatosan fent van.

Mi lehet az ok?

Hogy tudnám kiszűrni, mi okozza, mi a felelős érte?

Minden más telefonnal hibátlan a streamelés.

Igazából még azt sem tudom, a wlan vagy a bluetooth kapcsolat lehet-e a felelős azért, hogy akadozik...

Bármi ötlet?



2021. márc. 18. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki bluetooth nélkül.
2021. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő de régebben azt olvastam, hogy a wifi és a BT ugyanazon a frekvenciasávon működik (2.4 ghz) ezért ha mindkettőt egyszerre használod az okozhat interferenciát.

Szóval nézd meg hogy ez e a helyzet (BT nélkül rendben megy e) és ha igen, esetleg próbáld ki 5Ghz-s wifi hálózattal.

A play áruház autofrissítést is kapcsold ki az androidos telefonon mert az elveheti a netet a zene streamingtől.

2021. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden ki van.

Mármint kapcsolva.

Letiltva, kikapcsolva, uninstallálva minden, még a szűznél is kopárabb a telefon.

Routert cserélni nem tudok, és hogy őszinte legyek, ennyire nem is fontos. Csak jó lett volna az ősrégi telefont lecserélni egy újabbra, mert azon már nem fut az Amazon Music.

Lehet hogy az első válaszolónak van igaza és a BT lesz a ludas, mert amikor megpróbáltam a telefon kis fos speakerén hallgatni a zenét, akkor nem szaggatott. Mondjuk a BT is kissé hektikus, néha órákig elmegy, máskor percenként akad.

Valahol viszont azt olvastam hogy a Nexus 5 Bluetooth-a borzalmas, hát lehet, hogy ennek "köszönhető".

2021. márc. 19. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor valóban csak az 5GHz-es wifi oldaná meg. Esetleg zene streamhez használd a régi telefont, amelyikkel jól működik. Ha megvan még.
2021. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megvan, persze, csak az AmazonMusic már nem hajlandó futni rajta, ezért akartam cserélni. De majd megoldom valahogy, nem dől össze a világ. :)
2021. márc. 21. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi telefonra esetleg kereshetsz egy custom ROMot ami egy újabb android verzióra épül.

És úgy már fogod tudni az amazon musicet használni.

2021. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem, elvileg minimum 5.0 Lollipop kell az app-hoz.
2021. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, az én ócskaságomon meg 4.4 van...

No mindegy, köszi mindenkinek, majd kitalálok valamit. Legrosszabb esetben elcserélem a Nexus5-öt valami másra...

2021. márc. 21. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!