Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem gyártanak már...

Miért nem gyártanak már normális méretű 6 coll alatti középkategóriás telefonokat?

Figyelt kérdés
Évről évre egyre nagyobbak a telefonok és egyre nehezebbek. Miért nem érdekli a gyártókat az, hogy nem mindenki szereti a tepsi méretű telefont? Ennyire fontos az embereknek a nagy kijelző? Egy 6,5 collos telefon be se fér az ember zsebébe, de ha be is fér mozogni már nem tud tőle. Végülis ez egy mobil eszköz, de egyre kevésbé praktikus a mérete miatt. Ha van is 6 col alatti telefon az vagy nagyon drága pl: iphone, vagy az alsó kategóriába tartozik.

2021. márc. 26. 21:15
 1/8 anonim válasza:
100%
nekem az ideális méret 4,5-nél megállt volna mégis 6,2-esem van mert nincs erős HW-vel ez alatt, már 5.5-tel se nagyon
2021. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe se jutott volna iphone-t venni, már ősz óta tervezek telefont venni, a középkategóriát nézegettem én is, de mindenhol nagy phableteket találtam. Ezért halogattam a vásárlást. A régi telefonomban az aksi kezdte magát megadni így vissza kellett rá térni, de továbbra is a tepsiket láttam. Mivel van pénzem (de nyilván nem akartam eleinte több száz ezret költeni, inkább csak 100-150-et), ezért elkezdtem nézelődni a felső kategóriában, így iphone-okat is és csak ott láttam egész jó méreteket. A SE kicsit gagyi nekem, így a 12 mini szóba jöhetett, csak ugye az aksi mérete gyenge így adtam magamnak időt. Hogy bevállaljam e a phabletet kevesebb pénzért vagy legyen egy iphone 12 mini, és az mellett még az is szólt, hogy több évig működik, akár 6 évig is vagy tovább (igen addig használok egy telefont amíg normálisan működik, akkor is ha lassú, ha az még elviselhető). Aztán a 12 méretileg pont akkora mint a régi telefonom, ami 5,2 colos csak nem egész képernyős, az iphone 12 meg 6,1 colos, egész képernyős. Majd kijött a samsung a52 és a72, elkezdtem azon is gondolkodni. Majd eldöntöttem h a 72-t rendelem, de indulni kellett dolgozni. Két új kolléga jött mindkettőnek tepsi telefonja volt (egyik egy redmi volt, talán 9 pro, a másik egy LG Velvet), elkértem hogy megnézhessem és teljesen kiábrándultam. Ugye boltokba most nem lehet elmenni megnézni. Így aznap este megrendeltem a 12-t. Pont akkora mint a régi telefonom csak kicsit nehezebb (de még így is pehely súlyú a sok phablet között), és vastag a széle, nem lekerekített, de több évig használom. De Android nekem jobban tetszik így összehasonlítva de nem fogom ezért lecserélni amíg működik.

Tudom nem ez volt a kérdés csak lásd nem vagy ezzel egyedül akiknek nem tetszenek a tepsi telefonom.

Kérdésre válaszolva gondolom azért mert a legtöbb ember már be se kapcsolja az asztali gépet és minél nagyobb képernyőn netezik annál jobb, vagy esetleg játszik rajta, videó chatel stb, ezekhez a nagy kijelző jobb.

2021. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 12 mini is megbukott Apple mércével. Ha jól emlékszem a 12-es széria eladásainak mindössze 6%-át tette ki, vissza is kellett venni a gyártásábol. Pedig a 12 mini egy álom telefon azoknak, akik ekkora telefont keresnek és képesek is érte fizetni ennyit.


Meg van egy kicsit összeesküvés elméletem is. Ugye vannak tanulmányok, amik megállapítják, hogy minél nagyobb a telefon annál többet használják az emberek. És ugye az Android a Google-é. És miből él a

Google? Reklámokból. És minél többet lát valaki a reklámokból az a Google-nek több pénzt jelent. De ez csak az én elméletem.

2021. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván olyanokat gyártanak, amiket nagy tételben el lehet adni, és sajnos a kompakt telefonokkal nem ez a helyzet. De azért van 1-2.
2021. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy par darab van, ebbol pedig szinte mind iPhone (Xr, 11, SE2020, 12 Mini, 12, 12 Pro).
2021. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Iphone nem épp középkategória. És igen ebben a kategóriában nincs normális méret csak phablet. De vannak tűrhető méretek ami egy kisebb phabletnek felel meg
2021. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nincs rá kereslet. Bár már annyira eljutottak több esetben, hogy a kávát csökkentik és akkor maga a teló nem lesz nagyobb, csak a kijelző. Egyébként nekem is jó lenne egy 4.7-es kijelzőjű telefon, anno a Sony-m is olyan volt, nagyon szerettem.
2021. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért nincsenek 6 col alatti telefonok, mert a kijelző kitölti az egész előlapot, így eltűntek a kávák meg a multimédia miatt.
2023. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!