Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csinálja ezt a telefonom...

Miért csinálja ezt a telefonom? Mit tudok vele kezdeni? (Xiaomi)

Figyelt kérdés

Teljesen megbolondult az utóbbi időben.

-A bluetooth magától bekapcsolgat, van, amikor néhány percenként, van, amikor néhány naponta.

-A rendszeralkalmazásokat alig tudtam frissíteni, folyamatosan függőben voltak napokig akár, amíg le nem állítottam. Többedik próbálkozásra sikerült.

-A Play áruházban se tudok frissíteni, csak néha sikerül párat, amikor az Áruház gyorsítótárát törlöm. Volt párszor, hogy azt írta, kevés a tárhely, pedig több, mint 8GB szabad hely van még rajta.

-És a legnagyobb probléma: Egyre gyakrabban él önálló életet, nem csak a bluetooth, hanem maga a telefon folyton magától ÚJRAINDUL. Most már nem csak hetente, hanem naponta többször is akár, a töltöttségi szinttől és a használattól függetlenül. Van, hogy használom, belassul, és utána, de volt párszor, hogy hozzá se értem, és úgy.

-A böngésző kidobál, a Facebook magától ráfrissít a hírfolyamra, ilyesmik is vannak, ez nem tudom, hogy alkalmazás hiba-e, mivel nem tudtam még frissíteni ezeket.

-A képernyő is bénázik, ha fel akarom oldani, bejön a kép, de feloldani nem engedi, csak elhalványodik és újra elsötétül. Pár perc után működik. Ebben a pár percben, ha töltőre rakom, nem villan fel a képen a %, és azt a hangot se adja ki, amit ilyenkor szokott, ha töltőhöz csatlakoztatom.

Szóval ilyeneket csinál, tudok ezzel valamit kezdeni? Mi okozhatja?

Gyári visszaállítás segíthet esetleg, megéri kipróbálni? Vagy szakemberhez vigyem? Vagy esetleg menthetetlennek tűnik? Gondolom látszik, hogy nem igazán értek a telefonokhoz. :D

Lehet, hogy csak túlterhelt? Elég sok app le van töltve, kellenek, szóval használom is őket rendszeresen, nem csak úgy 'állnak rajta', de bőven van még tárhely a frissítéseknek is, meg egyébként is.

Xiaomi Redmi 8A telefonról van szó egyébként, ha ez számít.



2021. márc. 31. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyomj neki egy visszaállítást. A leírásod alapján,ezeket mind egy app okozza.
2021. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az A jelölésű modellek sokszor csinálnak furcsaságokat, ha gyorsabban használnád, mint amire képes.

Tapasztalat, itthon egy Redmi 7A van.

2021. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyetlen app tud ennyire kusza problémákat okozni? :O Nem lehet megtudni, hogy melyik lehet, ha ilyesmiről van szó?

Gondolom akkor a visszaállítás után nem kéne újra letölteni.

2021. márc. 31. 10:51
 4/16 A kérdező kommentje:
2# Akkor szerinted ez egy kiküszöbölhetetlen probléma? Vagy attól függetlenül lehet vele kezdeni valamit?
2021. márc. 31. 10:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha még garis, leadhatod javításra, hátha kezdenek vele valamit.
2021. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #5-össel

Amugy meg ha nem, semmi jöhet az új teló

2021. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg az lesz, visszaküldöm, májusig garis. Ilyenkor ugye mindent le kell törölnöm? Jelszavak, fiókok, bankkártyaadatok miatt gondolom. Van valami opció, hogy a Google fiókkal szinkronozálom, vagy micsoda, hogy aztán egyből le tudjam töltögetni, amik rajta voltak, ne kelljen keresgetni? Illetve menthető pár app belépési jelszava, hogy ha a újra letöltöm, belépjen automatikusan? Van egyáltalán ilyen? :D Valaki tud segíteni, hogy könnyíthetem meg a dolgom? :)
2021. márc. 31. 12:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy a képernyőzárat vedd le mielőtt beküldöd vagy egyből nulázzák az egészet és megy fel a friss szoftver. Bár ebből valószínűleg úgy is az lesz.

A google fiókodban meg tudod nézni, hogy milyen appokat töltöttél le eddig, így egy helyen meg lesz minden. Mivel a jelszavakat a telefonra menti( most az appokról beszélek, nem a böngészőről) így azokat neked kell újra megadni.

2021. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. márc. 31. 12:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked mennyi idős a telefonod? Nekem a redmi note 6 pro 2 évesen kezdte ezt el csinálni, eladtam. Vettem most decemberben egy poco x3-t, vadi új korában, 2 hetesen ugyanezeket csinálta. Meg a mai napig újraindítgatja magát, mindentől függetlenül. Most egy hard reset-t csináltam rajta, azóta oké, illetve az SD kártyát kivettem belőle, lehet azt nem bírta...pedig az előző telefonnál nem volt gond ezzel, nemhogy egy vadi újban. Jó minőségű van benne, 128 gb-os. Nélküle most üzemel...
2021. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!