Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem két telefont előfizetés...

Vettem két telefont előfizetéssel 0 ft. -ra, el akarom adni, de kereskedésben nem veszik be ha előfizetéses, vagy aranykártyás. Miért nem?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert előfizetéses telefont nem lehet eladni. Gondolom ez a szerződésben is benne van valamilyen formában.
2008. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Előfizetéssel 0 forintra csak úgy lehet telefont venni, hogy szerződsz a telefonszolgáltatóval egy , vagy két évre.

Olvasd át a szerződést, nehogy meglepetés érjen.


Ilyenkor akkor is kell fizetni a havi díjat, ha eladod a telefont vagy nem használod. Ha felmondod a szerződést, akkor pedig egy nagyobb összeget fognak követelni, ami benne van a szerződésben.

2008. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
54%

Hello !


Ha elakarod adni a telefont, nem kell a kereskedőnek tudnia, hogy előfizetéssel vetted. Nem tud utána nézni ! És nincs is joga, hiszen ez ügyféltitok.

De azt tudnod kell, hogy attól mág, hogy eladod, a havi előfizetési díj (és törlesztés ha van) nem fog megszűnni.

Tehát továbbra is kell fizetned előfizetési díjat. Esetleg egy másik mobillal használod a kártyát.

Ja....és a szolgáltatónak sincs semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz a telefonnal.


Smile

2008. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg a nulla forintos telefon szerződésében az is benne van, hogy nem adható, másra át nem ruházható.


A kereskedőnek meg joga van tudni, hogy olyan telefont vesz -e, amire élő előfizetői hűségnyilatkozat van érvényben!

2008. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
egyáltalán nem kell ilyen információt közölnöd. Ha végülis belegondolsz az előfizetés nem a mobilhoz kötödik hanem a SIM-kártyához, a szolgáltató nagy ívben lesz*rja, hogy te milyen telefonnal veszed igénybe a szolgáltatásait. Én is most vettem egy mobilt 0 ft-ért, mivel meghosszabitottam a szerződésemet, fogtam bevittem egy használtmobiloshoz és kész, ennyi. Nem ez volt az első mobil amin így adtam túl és meg kell, hogy mondjam nekem ilyen kérdést soha nem tettek fel, csak olyanokat, mint pl hogy mennyi idős a készülék, milyen tartozékok vannak hozzá, független-e vagy sem...ahhoz már semmi köze, hogy te milyen modon és mennyiért juttottál a készülékhez.
2008. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem a telefonra van a hűségnyilatkozat, hanem arra, hogy az előfizetést nem mondja fel két évig. Egyébként én tavaly hűségprogramban vettem a pannonnál egy SE-t, de rájöttem, hogy nekem ez a teló nem kell mert nem bírom kezelni, és simán el tudtam adni egy telefonosnak. Vettem másikat és azzal használom a kártyám.
2008. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer akartam eladni egy nokia 5300-t, a használt telefon boltban az eladó a garanciapapírt követelte, mondván azon rajta van a telefon vételára és abból rájön hogy kártyásként vagy számlásként vettem. Ez neki azért volt lényeg, mert állítólag több számlásként vett telefonnal járt úgy, hogy a korábbi tulajdonos nem fizette a számlát, és magát a telefont IMEI kód alapján letiltotta a szolgáltató, így senki nem tudta használni, visszavitték reklamálni. Talán emiatt fél több használt telefon kereskedő olyan telefont venni amihez számlás előfizetés párosul. Én pl. számlásként több telefont is eladtam már, mert nem minden kereskedő ilyen aggályos.
2008. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Pontosan így van, hiába nem a telefonra vonatkozik a hűségnyilatkozat, ha azt egyldalúan felmondja a korábbi tulaj, és nem fizeti a havidíjat, magát a telefont tiltják le.
2008. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem a Sim-et tiltják le?
2010. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mert sajt
2018. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!