Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonból egy memóriakár...

Mobiltelefonból egy memóriakártyát át lehet tenni digitális fényképezőgépbe?

Figyelt kérdés
tudom hogy a fényképezőbe egy nagyobb bigyó kéne, de amikor megvettem a memóriakártyát a telefonhoz, akkor a dobozban volt egy pont akkora 'bigyó' is ami éppen belefér a fényképezőbe. Ebbe a 'bigyóba' meg bele lehet tenni magát a memóriakártyát (kipróbáltam). De a kettőt együtt még nem mertem beletenni a fényképezőbe... működne?
2007. dec. 22. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindeféle mechanikai erőltetés nélkül bele megy akkor elvileg működni is fog vele. Azt is ellenőrizd le mielőtt bele dugod, hogy a két kártyának ugyanannyi és ugyanolyan elhelyezkedésű kis arany színű éritkezője van-e? Ha minden egyezik akkor használhatod.

De csak kikapcsolt állapotban dugd bele vagy vedd ki a készülékekből/be a kártyákat.

A fényképező esetleg első alkalommal kéri, hogy formázd meg a kártyát. Ekkor készíti elő a benne lévő memóriát az adatok (majdani fényképek) tárolására. A kártyán lévő eddigi mindenféle adat meg fog semmisülni! Ha ismét a telefonban akarod használni a kártyát akkor a telefonba téve ott újra meg kell formáznod, ez esetben a fényképeid elvesznek a kártyáról. A fényképezőből számítógép kártyaolvasóba át lehet tenni a kártyát és ki tudod olvastatni belőle a képeidet.

Mindenesetre olvasd el a fényképező és a telefon memóriakártyára vonatkozó használati utasítását.

2007. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kártyatípus egyezik, simán átrakhatod. Nekem nem kért formázást, adatszállításra is használom
2007. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
27%
A digitális fényképező nem biztos, hogy letud menni olyan könyvtármélységbe mint egy telefon.
2008. okt. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!