Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egyik ismerősőm talált egy...

Egyik ismerősőm talált egy mobilt. Elég jó, samsung omnia használt boltba boltba be lehet így adni? Töltője asszem van hozzá de nem biztos. Az számít?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
találta, akkor adja le a rendőrségen, remélem, a gazdája letiltatta az imei-t
2010. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a kérdésre szeretnék választ kapni nem személyes véleményt!:)
2010. aug. 23. 11:46
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Le lehet adni,csak miután körözik a telefont,és te szerződést kötsz a mobil telefonossal,tudni fogják,hogy te adtad le,és majd meghurcolnak,és ha 20ezer ft feletti az összeg,akkor akár letöltendőt is kaphatsz!!!!!!
2010. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

már nem!!!!


mai cikk: életbe lépett a szigorított büntető törvénykönyv


egy tábla csokiért is börtön!


[link]

2010. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

A használt boltos leszarja, hogy loptad, vagy nem, ha neki megéri, be fogja venni. Persze jó olcsón.


Nem ismerem azt a telót, csak azt tudom, hogy új, és ha van benne gps, és akármilyen internetet elér (ha bekerül egy simkártya), fél mp alatt elküldheti akár mailban vagy sms-ben a lokációját az eredeti tulajnak egy előre beállított elérhetőségre. Úgyhogy ezzel óvatosan :)


A rendőrségen leadós megtalálós válaszolónak üzenem, hogy a kérdezőre az dobja az első követ, aki semmilyen bűnt nem követett még el. Különösen, hogy megtalálni és megtartani valamit nagyon távol van az ellopni vagy elrabolni valamit-tól. No meg hogy nem itt kell erkölcscsőszködni, itt a kérdésre kell válaszolni :D

2010. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 12.00-s

Azért ,ha te egy új,méreg drága telefont nem adsz le rendőrségen,akkor szégyenteljes vagy!

Már bocs,de ne keverdd a szezont a fazonnal.

Az,hogy túlléped a sebességhatárt,vagy,hogy nem adsz vissza egy telefont,az kb tök nem ugyanaz.

Egyébként is,idéznéd a paragrafust,miszerint aki elveszít valamit,és azt valaki megtalálja,akkor azé lesz az érték,aki megtalálta?

Ugyanúgy büntethető vagy,mivel te tudod,hogy nem a tiéd,hanem másé.Simán rád bírják bizonyítani,hogy loptad,és te vissza sem akartad lopni.Főleg,ha be akarja adni a telefonoshoz,ugyanis haszonszerzésre ment ki az egész!

Istenem,de szánalmas okoskodó vagy kedves 12.00-s

2010. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
és ha nem körözik a telefont?Teszem azt én is jópárszor hagytam el / lopták el a telefonom egyszer sem tettem feljelentést.
2010. aug. 23. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor add le.

Csak sztem tuti körözik,de mindegy,ti dolgotok.

(Extrém példa tudom)

Gondolj bele,történik egy bankrablás,a telefon kiesik a zsebből.Megnézik,hogy kinek a nevén van,és meg is van a rabló.Szerinted?Tuti köröztetném,úgymond a balhét elviszi más helyettem...Vis. alibid lenne halványan

2010. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

11:50, 12:06, 60%, ahogy tetszik.


Jó volt olvasni téged, jobbá tetted a hétfőmet, jót röhögtem rajtad :D


Bár tudom, nem ez volt a célod. Éppen ezért felveszem a ritmusod és úgy istenigazából szelíden elküldelek oda, ahol a helyed van :D


Először is ne kedves-ezz, mert marha álszent vagy vele, ahogy ilyen megszólítás után próbálsz oltogatni.


Másodszor: tanácsokat osztogatni még mindig nem itt kell, pláne, ha fel van téve egy olyan kérdés, amire - ha kompetens vagy -, létezik egyértelmű válasz is. Nyilvánvalóan az életedbe nem dolgoztál használt rádiótelefon adás-vétel profilú üzletben értékesítőként, talán még csak vásárló sem voltál, mindössze okosan itt osztod az igét. Had homályosítsalak fel a tényekről:

Amíg a talált/lopott rádiótelefont az adott cég, illetve annak nevében eljáró munkatárs papírok nélkül felvásárolja (és márpedig megteszi), addig semmilyen(!) hivatalos szerződést nem fog kötni és később kiadni róla, mert az átvétellel és továbbértékesítéssel vagyon elleni bűncselekményt valósít meg. Addig, amíg ez megvalósul, maga a továbbértékesítő üzlet fedezi a "beszállítót", aki - ha tetszik neked, ha nem -, totálisan steril marad.

Az, hogy a beszállító birtokába hogyan került az adott készülék, teljesen független és érdektelen dolog a továbbiakban.

Akár csak a te szubjektív véleményed és értékrended.


Észre se veszed, hogy te kevered a szezont a fazonnal, amikor a 20ezres limitet emlegeted. Amire te gondolsz droid módon, az sem él már, de inkább meghagylak a kétes információidban, hátha még égeted magad máshol is.


"Az,hogy túlléped a sebességhatárt,vagy,hogy nem adsz vissza egy telefont,az kb tök nem ugyanaz."


- He? Ez hol releváns már? Abszolút ide nem illő és össze nem hasonlítható természetű és szankcionálású dolog. Totál következetlen példa - de az írásodat elnézve, mit is lehetne tőled várni(?)


"Istenem,de szánalmas okoskodó vagy kedves 12.00-s"


- Hihetetlen, hoyg mindenféle háttérinfó nélkül hogy tudsz állítani dolgokat, és utána fröcsögni, ha valaki ellentmond. Igazán remélem, hogy csak egy tizenegynehány éves takony vagy, talán akkor még fel tudsz nőni.

Legalább lásd meg, hogy hülyeségeket írsz és még meg is próbálod magyarázni. Az én szótáramban EZ AZ okoskodó.

2010. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Én istaláltam kb egy éve egy mobiltelefont az egyik buszmegáloban


első lépésem az volt hogy kikerestem benne egy számot felfivtam és közöltem az illetövel hogy itt állok ebben a buszmegáloban és ezt a telefont találtam ,de 10 percmulva jön a buszom és hogy haza e vigyem ésjönnek érte vagy adja be valahová pl vendéglátó helység fodrász stb

azt mondták hogy odajönnek a telojér és ha lekésném a buszt cserébe hazafuvaroznak


IGY IS TÖRTÉNT :)

2010. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!