Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi redmi note 9 telefonomn...

Molli11 kérdése:

Xiaomi redmi note 9 telefonomnak miért váltakozik a fényereje, akkor is, ha ki van kapcsolva az automatikus fényerő?

Figyelt kérdés
Kikapcsoltam az automatikus fényerőt, de így is van, hogy látványosan vált fényerőszintet. Három napos, új telefonról van szó.Érdemes lenne visszavinnem, hogy cseréljék ki vagy valami?

2021. máj. 10. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Van a Xiaomi (MIUI -s) mobilokban olyan (mondjuk hogy biztonsági) funkció, miszerint a manuális fényerőbeállítás mellett is, ha napfény (vagy más erősebb fény) éri a teló fényérzékelőjét, akkor felhúzza a fényerőt, hogy biztosan látható legyen a kijelző. (Az én mobilomon ez a funkció gyárilag ki volt kapcsolva, így be kapcsoltam a biztonság kedvéért, viszont egy családtag (újabb) Xiaomi mobilján gyárilag be volt kapcsolva...)


A beállítás itt kapcsolható az én mobilomon, de szerintem az újabbakon is (MIUI 12 -vel) (csak manuálisra állított fényerő mellett):


Beállítások ➡ Megjelenítés ➡ Fényerőszint ➡ Napfény mód

(Ismétlem, a beállítás csak akkor kapcsolható ha nincs bekapcsolva az automatikus fényerő)


Figyelem!!! A beállítás kikapcsolása után ha teljesen lehúzod a fényerőt és napfényes helyen kezded a mobilt használni, ugyanúgy sötét marad a kijelző manuális fényerő mód mellett, amely miatt előfordulhat hogy semmit sem látsz a kijelző tartalmából...

2021. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos azt is kikapcsoltam már, és ennek ellenére változtatja. Még arra is rámentem a megjelenítésnél, hogy a kontraszt állandó legyen, de semmi nem használ. Megpróbálták a boltban vissszarakni a gyári beállításokat, hogy kezdjük előlről a dolgot, de nem használt. Megy a szervízbe.
2021. máj. 31. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!