Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi telefonokat meddig...

A Xiaomi telefonokat meddig szokta támogatni a gyártó,meddig kapnak frissítéseket?

Figyelt kérdés
Igaz az,hogy egyes modelleket csak pár hónapig támogat,vagy minden esetben megvan a minimum 2-3 év frissítés?

2021. máj. 17. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt írják: [link]


"A Xiaomi az elmúlt 6-8 évben pont arról volt híres, hogy készülékei számára akár 4-5 évig is biztosít frissítéseket, így a kötelezőnek mondható biztonsági frissítéseken túl azok is megkaphatják az új felületet és funkciókat, akik nem kétévente cserélgetik a telefont. Sajnos ezt a jó “szokását” a gyártó mára ugyanúgy elengedte, mint az Android One vonalat, vagy a kérészéletű Android Go-t.

.

.

.

Visszakanyarodva a cikk elejére, ugye sokan azért váltottatok anno Xiaomi telefonra, mert pl a Samsung 1-2 évet követően valahogy “elfelejtette” frissíteni még a csúcsmodelljeit is, nem beszélve a low budget kategóriáról. 4-5 éve még egyik nyomós érv volt a Xiaomi telefonok mellett, hogy legalább 2 Android főverziót, és minimum 2 MIUI verzió frissítést kapni fognak a készülékek. Talán a Mi 3 megélt 3 MIUI verziót is…


2020-ra viszont addig durvult a helyzet, hogy nemhogy 3-4 évet nem támogatja a gyártó készülékeit, de örülhetünk, ha 2 éves készülékünk megkap legalább egy MIUI főverzió frissítést."

Bővebben a fenti linken olvashatsz a témáról.

2021. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Régi Xiaomis vagyok.

Évekkel ezelőtt baromi sokáig jöttek frissítések, most örülök, ha majd kapok fő verzió váltást és még 2 éves sincs a telefon.

2021. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Samsungról nem igaz amit írnak,nekem jelenleg Galaxy S7 edge van ami 2016 márciusában jelent meg és tavaly 2020 októberben még jött rá frissítés.


Szóval jelenleg már tényleg kiszolgált ez a telefon,de hány évig is...?

Olcsóbb árkategóriás telefont szerettem volna venni,de ha ilyen hamar lemond róla a gyártó,akkor nem éri meg nekem a Xiaomi,nem szeretnék sűrűn telefont venni.

Egyébként a Poco F3 és a Mi11 lite 5G modelleken gondolkoztam.

De így sajna más márka után kell néznem vagy marad a Samsung...

2021. máj. 17. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
samsung ,illetve az android one programba rėszt vevö telefonokat kell keresni ők kapnak 2 fő verzio frisitést vagy goole pixel telefonjai jók .
2021. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!