Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 5G-s hálózaton a mobiltelefon...

5G-s hálózaton a mobiltelefon már IPV6 címet kap?

Figyelt kérdés
4G-n tudom, hogy IPV4 címet kapnak a mobilok a hazai szolgáltatóktól, ami elavult dolog. De mi a helyzet az új generációs 5G hálózattal, ez jelenti-e azt, hogy az IP számból is a következő generációssal, az IPV6-tal dolgozik, vagy marad itt is az IPV4?

2021. máj. 23. 02:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Az IP kiosztás független attól, hogy hányadik generációs mobilhálózatról van szó. Technikailag akár 2G-n is kaphatnál IPv6-os címet.

Egyébként ha IPv6 címet is kapnál, muszáj mellé IPv4 címet is adnia a szolgáltatónak, mivel rengeteg szolgáltatás még mindig csak IPv4-es cím mögött működik. Ha kizárólag IPv6 címed lenne, az IPv4-es szolgáltatásokat nem érnéd el.

2021. máj. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért óvatosan bánnék az "elavult" szóval. Itt nem ez a helyes kifejezés, mert egyáltalán nem elavult technika, csupán kevés van belőle. Kicsit abszurd lenne pont azt elavultnak titulálni, amivel minden szolgáltatás és szoftver probléma nélkül működik.
2021. máj. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4G-n már kapsz IPv6 címet, ha a telefon is tudja és be van kapcsolva az APN beállításokban. 2G és 3G nem biztos, mert az nem valódi TCP/IP kapcsolat, csak a telefon számára emulálva van, hogy az internet működjön rajta keresztül. Ez az elavult, nem az IPv4.
2021. máj. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"4G-n tudom, hogy IPV4 címet kapnak a mobilok a hazai szolgáltatóktól, ami elavult dolog."

Hol hallottad ezt az elavult dolgot?

2021. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nagyon regi ocska 2G 3G eszkozon is mar sok sok eve kb. Talan evtizede onmagatol 4 es 6 os cimet is kiosztott halozat

te nem tudom mire gondolsz

ha eppen valoban nem kapsz 6 ost az miert van...

2021. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szolgáltatótól füg, telekom már tesztelgeti az ipv6 címkiosztást, többinél nem tudom hogy állnak. Ipv4 sem elavult.
2021. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Telekomosként kíváncsiságból megnéztem, kaptam IPv6 címet 4G-n

(Ha számít, Esztergomban élek)

2021. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!