Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem működik rendesen a...

Miért nem működik rendesen a google térkép?

Figyelt kérdés

Huawei telefonom van, a legfrissebb androiddal, a legfrissebb google térkép van rajta. Letöltöttem rá offline térképet (az egész Dunántúlt letöltöttem), hogy net nélkül is menjen.

Internetkapcsolat nélkül minden működik, ha beírom egy dunántúli település nevét, azonnal megtalálja és egy pillanat alatt kész az útvonalterv.

Csak akkor van baj, ha bekapcsolom a mobilnetet vagy wifit és az internetre csatlakozok.

Innentől ha beírok a keresőbe egy, az offline térképen szereplő vagy azon kívülre eső várost vagy bármit, a keresősáv alatt felajánlja a találatokat (tehát sikerülét bevinni az információt), ha rányomok bármelyik találatra vagy csak a billentyűzeten megnyomom a keresés gombot, akkor a végtelenségig tölt, tölt, tölt...

Ez a hiba hónapok óta fenáll. Ha visszaállítom a google térképet egy régebbi verzióra, akkor működik, de csak a két évvel ezelőtti állapotba tudom visszaállítani, ami már elavult.

Jogos kérdés lehet, hogy miért nem használom csak offline módban.

Azért, mert külföldre is járok minden felé és több 10GB-nyi térképet kellene letöltenem.



2021. máj. 23. 16:44
 1/8 anonim válasza:
100%

Újra telepítés sokat segíthet, vagy akar tényleg az hogy ki próbálod úgy a térképet hogy újra indítod a telefonod és utánna lépsz be.

Elég sok lehetőség van ezeknél, maximum azt próbáld ki ha megint csak tölt akkor egy alkalmazás bezár majd meg nyit és hogy utánna megy-e. Ha nem fog menni akkor írj a support-nak, vagy várj egy új frissítés-t biztos hogy meg fog oldódni

2021. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már több frissítés is volt mióta előjött a probléma.

Természetesen volt pár újraindítás is, mivel már hónapok óta ez van.

Azóta sokszor újraindítottam a telefont.

2021. máj. 23. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az alkalmazás kényszerbezárása után törölni az alkalmazás (először csak gyorsítótárát, ha nem segít) adatait és indítsd el újra. Utóbbi persze töröl minden adatot (a letöltött térképet is) a programból. Illetve megpróbálhatod azt is (ami talán egyszerűbb), hogy eltávolítod a programot, majd újra telepíted (ez is az alkalmazás adatainak törlésével jár, csak sokak számára ez egyszerűbb).


Ha az adatok törlése (vagy a teljes alkalmazás törlése) után a készüléket is újraindítod, mielőtt (újra telepítenéd és) elindítod a programot, az plusz problémákat is megoldhat, tehát előnyös.


Illetve nem árt ellenőrizni, van -e az alkalmazásnak internet hozzáférési joga (próbálj meg új térképrészt letölteni offline térképnek, amit korábban nem néztél meg).


Ha ezek után sem működik megfelelően, akkor csak a downgrade lehetőség marad. Viszont ha csak hónapok óta áll fenn ez a hiba, nem kell két évvel ezelőtti állapotba visszaállítani, elég az is, ha a legutóbbi működő verziót telepíted. Van pár alternatív áruház, ahonnan letölthető több (régebbi) alkalmazás is többféle architektúrára is. Kevesebb hozzáértéssel pl az apkpure.com több hozzáértéssel pl az apkmirror.com ahonnan le lehet tölteni a 3-4-5 hónappal ezelőtti verziókat is (vagy régebbit, ha csak az működik megfelelően). Persze nem csak ez a két megbízható alternatív áruház van, de példáknak szerintem elég így egyszerre...

2021. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Internet hozzáférése van az alkalmazásnak, mert mint írtam is, ha elkezdek valamit beírni a keresőbe, akkor feldob keresési javaslatokat.

Azzal már próbálkoztam hogy töröltem az adatokat, ily módon állítódott vissza korábbi verzióra.

2021. máj. 24. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt valami nincs rendben...

A Google Térkép képes keresési találatokat megjeleníteni offline térkép adatbázisból is, tehát az még nem jelenti azt, hogy van internet hozzáférése az alkalmazásnak...


Illetve úgy tűnik, hogy nem az adatokat törölted, hanem az alkalmazás frissítését, mivel ha az adatokat törlöd csak, akkor az alkalmazás nem áll vissza magától korábbi verzióra, hanem egyszerűen nem lesz többé telepítve/elérhető/látható.


Ha már úgyis törölted (legalább egyszer) az alkalmazás frissítését, akkor javaslom, tedd ezt meg újra és utána a korábbi hozzászólásomban említett egyik alternatív áruházból tölts le egy a hiba megjelenése előtt publikált verziót. Ez persze törölni fogja a letöltött térképet is, illetve minden beállítást is (ha mégsem, valamit rosszul csináltál).



Egyébként ha a korábbi verzió képes az offline térképek kezelésére (nem tudom mikori funkció), akkor az alkalmazás frissítése nem szükséges a friss térkép-adatbázis eléréséhez, mivel azt interneten keresztül éri el, illetve az offline térkép frissíthető elég gyakran (internetről, már amennyiben rendelkezésre áll)... Maximum egyes új funkciók hiányoznának így az alkalmazásból, de a térkép attól még frissen tartható...

2021. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ami az első részt illeti:

Nem fogalmaztam elég tisztán.

Biztos hogy van internet hozzáférés, mert egyrészt az offline térképen kívüli területre eső találatokat is felajánl. Másrészt ha nem lenne net akkor nem tudná letölteni a térképet.

Egyébként tudtok ajánlani olyan navigációt androidra ami offline is megy?

2021. máj. 27. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok túl sokat, mivel ritka, hogy navi appot használjak...


com.mapfactor.navigator

(Play áruház link:

[link]

)


com.mapswithme.maps.pro

(Play áruház link:

[link]

)


Egyébként van ezen kívül több, köztük fizetősek is...

2021. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na most már nem működik a műholdas és a domborzati nézet se.
2021. jún. 15. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!