Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Másnak is csinál olyat a...

Másnak is csinál olyat a telefonja, hogy ha elhagyom a wifit, nem működik a mobilnet?

Figyelt kérdés
Az irodában van wifi, minden oké. Újraindítottam a telefont (nem tudom van-e köze ennek a problémához), majd kimentem az irodából, az utcára. Onnantól kezdve nem volt net, semmi nem működött, amihez mobilnet kéne. Többször újraindítottam a telefont, mindent kipróbáltam, kinyomtam a mobilnetet, aztán vissza, de semmire nem javult meg. Végül kikapcsoltam a telefont, vártam 1 percet, vissza, és onnantól volt net. Viszont a Viber továbbra se tért magához. Az csak akkor lett oké, amikor visszaértem az irodába.. mi lehet ez? A telefonom rossz? Poco X3 nfc. Régen is csinált ilyet, de mióta frissítve lett, azóta méginkább. Más is tapasztalt hasonlót, esetleg más telefonnal, van konkrétan az én telefonom lehet rossz? Teljesen kikészít már ez a dolog, sokszor szükségem van mobil netre, és nem megy.. agyrém.
2021. jún. 18. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen beállítás rengeteg van azon a telón.a kapcsolat és megosztásnál kéne lennie a hálózatok visszaállításának,itt megpróbálhatnád mindegyiket visszaállítani alapállapotra.az APN alatt rendesen be van állítva a szolgáltató?
2021. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is csinált már ilyet párszor. Mobilhálózat van, mobilnet nem működik. Újraindítás előtt még egy repülős mód be-repülős mód ki kört is meg lehet próbálni, attól is újracsatlakozik a mobilhálózatra és újrakonfigurálódik pár dolog, ami elromolhatott közben.


Hogy konkrétan mi okozza, fogalmam sincs, millió helyen elromolhat (amúgy pont ilyesmi szakirányom volt az egyetemen). Elvileg működnie kéne, de az ilyen nagy, elosztott rendszerek időnként összekutyulódnak. Amúgy nem a készülékedben sejteném a hibát, hanem valahol a szolgáltatóéban, de csak azért, mert az nagyobb és bonyolultabb, így több benne a hibalehetőség is.

2021. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom ez is majd, ez az egy kimaradt. Az első válaszolónak is köszi, megnézem majd, de mivel általában működik a net, néha csinálja csak ezt, ezért azt gondolom nem ilyesmi hiba lehet.
2021. jún. 18. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
igen
2021. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem .
2021. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megint csinálta, kipróbáltam a repülő üzemmódot ki/be kapcsolni, és tényleg egyből jó lett, köszi a tippet!:)
2021. jún. 19. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!