Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Állandóan félre gépelek...

Állandóan félre gépelek telefonon, és ez gondot okoz. Megoldás?

Figyelt kérdés

Már évek óta van okostelefonom, de képtelen vagyok gyorsan írni, folyton félre ütök szavakat. A szövegellenőrző vacak, átjavít normálisan írt szavakat is másra. Ha lassan írok, elfelejtem közbe, mit akarok írni a végén. Ha gyorsan, akkor hatszor át kell olvasom a szöveget, nehogy hülyének tűnjek, és elmegy a javítgatással az időm.

A hosszú betűkre meg folyton több időt kell pazarolnom, mert pl. az "e" betűre rá kell bökjek az "é" miatt, de nem mindig üti be, csak ha lassabban csinálom és javítgatnom kell azt is. A hangalapú írás pedig sokszor nem azt írja be, amit mondok.

Számomra egy agyrém az egész. Hogyan tudok gyorsan, helyesen írni?

Köszi :)


2021. júl. 2. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Odafigyelés... szerintem jobb mód nincs... vagy esetleg hangalapú diktálás...
2021. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Több időt kell pazarolnod? De ha van időd, hogy netezz, akkor mégis hová sietsz, de komolyan?! A mai tiniknél sajnos megszokott dolog, hogy kapkodva írnak, meg ékezetek nélkül, és akkor (szerintem jogtalanul) mentegetőznek, hogy "bocsi, mobilrol irok" - és akkor mi van?!

A gyors és a nagyon gyors között van különbség, és sajnos ez utóbbi inkább az elterjedt, pedig ha csak simán gyorsan ír valaki, akkoris relatíve hamar végez, de így még akkor az ékezetekre is oda lehet figyelni, főleg ha már rutinosan gépel! Párszor azért velem is megesik, hogy melléütök, de pikk-pakk kijavítom, a szövegellenőrző meg be sincs kapcsolva! Most is mobilról írok, és relatíve fiatal vagyok (34), mégsincs ilyen gondom!

2021. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

Döntsd el a telefont. Mármint kapcsold be az automatikus elforgatást. Így elfordul a billentyűzet is,

nagyobbak lesznek a betűk = kevesebb félreütés.

2021. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hangüzenet?

Egyébként a telefonod jegyzetébe gyakorolhatsz írni, majd rááll a kezed

2021. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Swipe billentyűzet. Kell neki egy kis idő mire megtanulja az összes szót, amit használsz. Szóval az első napokban nem lesz tökéletes ez sem. Én a Gboard-ot használom magyar íráshoz és Quickpath-ot az angolhoz. A Quickpath sokkal jobb, de sajnos magyarul nem tud.

Vagy ha ez se jön be marad az odafigyelés.

2021. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2021. júl. 3. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!