Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a mobilon, hogy mit mentsen belső tárhelyre és mit a microSD kártyára?

Figyelt kérdés

A mobil Samsung A72.

A kártya microSDXC SanDisk Ultra 256 GB.


Azt szeretném, hogy automatikusan a kártyára mentse a fotókat, videókat, fájlokat, zenéket, de az alkalmazásokat a mobil belső memóriájára.


Jelenleg manuálisan kell áthelyeznem az SD kártyára a fotókat, mindent a belső tárhelyre ment. Ami azért probléma mert át szeretnék költözni a régi mobilomról az újra Samsung Smart Switch-el és nem szeretnék ennyi fájlt, manuálisan áthelyezgetni.


Olvastam,hogy meg lehet csinálni a kártya formázásával, hogy az alkalmazások is arra legyenek mentve, de ez lassabb teljesítményt eredményez és ez azt vonja maga után, hogy nem tudom más eszközbe átrakni az SD kártyát, sőt akár garanciavesztéssel is járhat. Ezt nem szeretném.



2021. júl. 3. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A fotókat a kamera beállításainál lehet.


Egyébként a beállítások/alapértelmezett tárhely legyen az SD kártya.


Amit így nem helyez át, azokat pl. Total Commanderrel nagyon egyszerű átpakolni.

2021. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kamerával készített fotókat át tudtam állítani, de a képernyőképeket még mindig a belső tárhelyre menti.


A beállításokban pedig semmi alapértelmezett tárhelyet nem találtam. Emellett, ha átállítom alapértelmezettnek, nem fogja az alkalmazásokat is a memóriakártyára menteni?

2021. júl. 3. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alkalmazásokat NEM menti az SD kártyára.


Ha pedig egy-egy olyan alkalmazást használsz, aminél opvionálisan letölthető adat van (pl térkép) annál külön is beálíthatod, hogy hová mentse.


SAMSUNG-on nem tudom, hogy van az alapért. tárhely beállítása, HUAWEI-em van, azon így kell:

Beállítások/tárhely/Alapértelmezett hely


Vagy a beállítások menüben a keresőbe beírod, hogy "alapértelmezett" vagy "tárhely" vagy egyéb erre utaló szót. (Vagy google-n rákeresel, hogy hogyan kell)

2021. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha beírom a keresősávba, hogy alapértelmezett csak olyanokat ad ki, mint alapértelmezett billentyűzet (Általános kezelés) és alapértelmezett beállítások visszaállítása (Samsung Billentyűzet).


Az SD kártya beállításaiba pedig csak olyan beállítást találok, hogy milyen felhőfiókba akarom menteni a fájljaimat.

2021. júl. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!