Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kártyafüggetlenítés?

Kártyafüggetlenítés?

Figyelt kérdés

Van egy készülékem, ami ismerősömtől kaptam. Sokáig csak amolyan mellék telefonként használtam, SIM-kártyát nem tettem bele. Most azonban kíváncsi voltam, hogy független-e, beletettem egy telekom-os kártyát és nem az, függetleníteni kell.

DIGI SIM-kártyát szeretnék...Hogyan megy a kártyafüggetlenítés? Milyen szolgáltatóknál függetleníthetek? DIGI-nél tudok? Vagy igénylek egy kártyát mondjuk Vodafone-tól vagy bármelyik más szolgáltatótól és azzal függetlenítem, majd bele tudom rakni a DIGI-s kártyát is és működni fog?

Tudják szabályozni, hogy meddig legyen független? Ha pl. már nem használnám a mondjuk Vodafone-os kártyát (tehát megszüntetném), akkor még független marad?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2021. júl. 5. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Ha már nincs garancia, vagy hűségidő, meg ilyenek, akkor vidd be egy mobilos üzletbe, és ott segítenek neked a függetlenítésben.

Vagy ha szolgáltatótól származik a telefon, akkor vidd el ahhoz a szolgáltatóhoz, ahonnan a telefon meg lett véve, és mond, hogy függetleníteni szeretnéd. Pár perc alatt megcsinálják.

2021. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél egy független telefont.
2021. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kártyát kell függetleníteni, hanem a készüléket. Az, aki megvette az adott szolgáltatótól a telefont, az tudná a szolgáltatónál levetetni a zárást.

De van, amelyiknél GSM szervizekben is megteszik az eredeti tulaj nélkül.

Az első ingyen van, a második fizetős.

2021. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy honnan származik a telefon és már nem tartom a kapcsolatot azzal a személlyel, akitől kaptam a telefont.


"Nem a kártyát kell függetleníteni, hanem a készüléket." Igazad van.


Online nem lehet függetleníteni?

2021. júl. 5. 14:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, megveszed a függetlenítő kódot és beírod.
2021. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

GSM szervizekben nem fog segítségre lelni, tekintve hogy a "sutyi" függetlenítés illegális, és egyik GSM sem olyan hülye, hogy ezt még mindig folytassa, amikor a szolgáltató ingyenesen megteszi.


Így viszont, hogy nem tudni, melyik szolgáltatótól lett véve a telefon, végig kell próbálnod egyesével őket. Aztán, ha a telefon papírjai megvannak, beviszed az egyik üzletükbe, és ők megcsinálják neked.

A Telekom pont nem kér papírt, de ha jól értettem, a tiéd nem Telekomos, mert azt a kártyát nem fogadja el.

2021. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, megveszed a függetlenítő kódot és beírod." - Keresgéltem, de ilyet még nem találtam, hacsak nem $60-ért, ami irreális összeg.


Ha pl. veszek valakitől egy telefont és nincsen meg a papírja (és tegyük fel, hogy tudom, hogy melyik szolgáltatónál lett vásárolva), akkor nem fogják függetleníteni?

2021. júl. 5. 15:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért lenne illegális vagy "sutyi" megoldás. Ha ingyen megcsinálná a szolgáltató, akkor nem mindegy, hogy én plusz pénzért igényelném-e másutt?
2021. júl. 5. 15:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben visszaemlékeztem, hogy amikor beletettem a telekom-os sim-et, láttam, hogy van benne egy sim (telenoros). Megszűnhetett a szám, mert nem tudok erről hívást indítani. Tehát valószínűleg telenor szolgáltatótól van a készülék. Tudod esetleg, hogy ők kérnek-e papírt?
2021. júl. 5. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Vidd be egy Telenor szervuzbe, nincs vesztenivalód.

2021. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!