Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az, hogy házilag is...

Igaz az, hogy házilag is kilehet kódolni egy mobiltelefon? Nekem egy nokia 5230-as van.

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mármint függetleníteni? Persze, ha van hozzá kódod, csak be kell írni.
2010. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

[link]


itt megpróbálhatod be kell írni az IMEI kódot, kiválasztod a szolgáltatót aztán amit kiad számokat beírod úgy hogy kiveszed a kártyát előtte a telefonból

2010. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
persze lehet, de én nem próbálkoznék, mert ha hibás a kód, akkor nem fogod tudni használni a régi szolgáltatóval sem, vagyis annyi a telónak. Kb. úgy van ez mint a pin kód, de azt nem tudom hány próbálkozási lehetőség van. Nálunk szakember 3000 ft-ért függetleníti a telót. Jobban járnál, ha utána néznél, hogy nálatok mennyit kell ezért fizetni. Én biztos nem próbálkoznék netről jött kódokkal.
2010. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Találtam ugyan egy oldalt ahol tényleg kiad kódokat,de jelezte is,hogy nem sokat lehet próbálkozni,mert még a telefonnak is annyi lehet.Köszi a válaszokat,inkább megyek és kikódoltatom.
2010. aug. 27. 21:42
 5/16 anonim ***** válasza:

12:22 ha nem értesz hozzá, ne szólj inkább bele. Ha 5x rossz kódot írsz be a telefonodnak, csak a kóddal való függetlenítés lehetőségét zárja le a telefon biztonsági rendszere. Onnantól csak szervízkábellel függetleníthető.

A régi kártyazárás miatt csak az eredeti szolgáltató kártyájával fogod tudni használni. Azok a "SZAKEMBERek" pedig egy laptoppal, vagy dejan box-al, és egy pár darab szervízkábellel járnak, ami nem is olyan nagy szakemberség, mint itt egyesek gondolják.

Egy SZAKEMBER :D

2010. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
szakemberkém! ismerek valakit, akinek így elbaszódott a telója, és a régi szolgáltatóval sem működött. Képzeld csak el, hogy van ilyen ismerősöm aki ezzel foglalkozik, talán jobban is ért hozzá mint te?! Szóval ne ugassál le engem, és nem kérek a ki oktatásodból, mert senkinek nem írok ujjamból kiszopott dolgokat!
2010. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
lehet, hogy te írsz másoknak csak úgy össze-vissza, de amit írtam az tapasztalat, úgy hogy ha nem voltál ott , és nem láttad, akkor inkább halgas nagyokat, és ne kérdőjelez meg másokat!
2010. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

off

Mégis, hogy fogalmaznád meg, hogy szakemberek? (ennél egyszerübben nem lehet)

Tudod a szakemberek nem járkálnak laptoppal és az általad felsorolt dolgokkal, hanem bemész a szervízbe és ott megoldják minden gondod. Tehát te inkább vagy egy kókler, aki így szívesen lehúz másokat!

2010. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én meg az ilyen neten talált kalkulátorokkal kódoltam ki több telefont is ismerősöknek fölég nokiát és egyiknek se lett baja.
2010. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
azt írtam, hogy többszöri próbálkozás után (pontosan nem tudom hányszor lehet kódot írni) rossz kódot írt be, és elbaszódott a teló. Tehát nem azt mondtam, hogy nem lehet próbálkozni.
2010. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!