Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom összekapcsolnia...

Hogyan tudom összekapcsolnia mobilon talált videót a leptopommal, hogy ott is letudjam játszani ha nincs a hálozati net, csak mobil net?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mobilon is nézhtek meg le is tölthetek de ha csak össze is lehet kötnia ketőt , azt is jó lenne tudni , mert egyszerűbb.

2021. júl. 16. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Át szeretnéd másolni a videót a laptopra?

USB kábellel csatlakoztathatod a telefont a laptophoz és a fájlátvitellel (mobilon kiválasztandó opció a csatlakoztatáskor) megoldható a másolás.


Ha kábel nélkül szeretned, ahhoz mar kellene hotspot és megfelelő alkalmazás is (mobilra és laptopra is, de ott általában a rendszer elegendő), de szinte mindenki másra esküszik...


A kivetítés (másolás nélkül csak lejátszás a laptopon) is megoldható, de ahhoz meg több dolog szükséges és itt megint mindenki másra esküszik...

2021. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első :

Az usb kábelest azt csak simán áthelyezés/másolasra érted?


Mert én azt szeretném tudni, kábelek nélkűl, hogyan tudná érzekelni egymást a mobil mega laptop, úgy hogy csak a mobilon elindítom a videót de a laptopon játsza le.

Vagy mivel nincs házi net, amúgyis akadozva jatszana le?

2021. júl. 16. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mert én azt szeretném tudni, kábelek nélkűl, hogyan tudná érzekelni egymást a mobil mega laptop, úgy hogy csak a mobilon elindítom a videót de a laptopon játsza le."

Sehogy.

2021. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
rakd át valahogy akár kábellel akár bluetooth-al a videót a laptopra, aztán nézd ott, az a legegyszerűbb :)
2021. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van erre is alkalmazás/szolgáltatás, de egyet sem tudok ajánlani, mivel ilyesmit nem próbáltam...


DLNA szabványra alkalmas streamer alkalmazásra lenne szükséged és egy ugynezt támogató lejátszóra a laptopon (a win -ben van WMP (windows media player)). Bár egyszerűbb átmásolni, mint stream -elni és erőforrásból is kevesebbet visz el. Ugyanis a DLNA esetében a telefon kódolná és küldené el az adatfolyamot valós időben (emiatt szaggathat nagyon) és a laptop dekódolná (szintén valós időben). A valósi idejű kódolás/dekódolás elég erőforrás igényes, másolni egyszerűbb.


Egyébként igen, az USB kábeles megoldás alatt egyszerű másolás/áthelyezés -re gondoltam, ami közben a telefon egyébként (maximum értékekként) 2.5W (5V 500mA) -al töltődne USB2 -n, USB 3 esetén már 4.5W (5V 900mA) -al.

2021. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!