Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Bocsi előre is, de nem vagyok szakértő a kütyüknél


Itthon már rég óta egy modem, vagy mi van, amiből jön kábelen az internet a számítógépbe, de most hogy vásároltam egy mobilkészüléket, nem jöttem rá, hogyan kell internetre csatlakoztatni. Van rá mód, hogy az Internet kábelt beledugjam a mobilkészülékbe?

Mert futtattam a Khromeot, de nem töltött be semmit, pedig a szolgáltató szerint van a SIM kártyán internet.



2021. júl. 21. 22:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Esetleg abban tudtok segíteni, hogy van-e Internet Explorer mobilra? Mert Számítógépről átmásoltam, de nem futtatja.
2021. júl. 21. 22:27
 2/16 A kérdező kommentje:
A mobil tipusa Oneplus 1+
2021. júl. 21. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon vagy wifivel, vagy mobilnettel tudsz csatlakozni az internetre. Előbbihez kell venni egy wifi routert, amit összekötsz a modemmel, utóbbihoz a szolgáltatónál (vodafone, telenor, stb.) kell olyan tarifát választani, amihez jár internet.

Internet Explorer legjobb tudásom szerint nincs telefonra.

2021. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

hajajajajj 🙂

"Esetleg abban tudtok segíteni, hogy van-e Internet Explorer mobilra?"

Az nincs, de Opera, Firefox, Chrome van. Meg még csomó másik, aminek a használatát nem javasolnám pár kivétellel.


"Mert Számítógépről átmásoltam, de nem futtatja."

kár, hogy nem ilyen egyszerűek a dolgok! :D a windows futtatható fájlok .exe kiterjesztésűek, ellenben az android linux alapú, és .apk kiterjesztést használ az alkalmazásokhoz.


"Van rá mód, hogy az Internet kábelt beledugjam a mobilkészülékbe?"

Mód van, de vagy működik, vagy nem. És akkor sok értelme se lenne az okostelefonnak.


"pedig a szolgáltató szerint van a SIM kártyán internet."

Ha a telefonon lehúzod az értesítési sávot (felül), akkor lesz egy olyan opció, hogy "mobilinternet". Ezt kell bekapcsolnod.

Az adatkereted nyomon követheted a szolgáltató alkalmazásában (Telenor-MyTelenor, Vodafone-MyVodafone, Telekom-Telekom), amit le tudsz tölteni a Google Play Áruházból.

2021. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és célszerű lenne a szolgáltatóval egyeztetni, hogy legyen a lakásban wifi, mert olcsóbb és kevesebb energiát is fogyaszt, mint a mobilinternet.
2021. júl. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sikerült az internetet bekapcsolni, akkor holnap bemegyek a Vodafonehoz, hogy adjanak wifit.

Ebben a play áruházban sok minden van, nem lehet Wifit letölteni?

2021. júl. 21. 23:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet Wifit letölteni?"

nem, menjél csak be az ügyfélszolgálatra és ott kérj wifit!

de kérlek vedd fel a beszélgetést!! kérlek!!

2021. júl. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De ha van ez a mobilkapcsolat, akkor muszály a wifi? Az ügyintéző szerint nem fogy el soha, mondtam neki, hogy nem kell ilyen, mert azt sem tudom, mi az, de rábeszélt
2021. júl. 22. 00:23
 9/16 A kérdező kommentje:
És egyébként az a sok program, amit le lehet tölteni, ingyenesek?
2021. júl. 22. 00:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A Wifi a vezeték nélküli internetet jelenti. Ergo kell venni egy routert, és azt bedugni a modembe. Célszerű venni mégegy Ethernet-kábelt (internet kábelt), mivel ami most a számítógépedbe van bedugva, azt át kell dugni a routerbe, hogy valahonnan tudjon internetet sugározni. Aztán a vásárolt internet kábellel kötöd össze a routert a számítógéppel.

És akkor a telefonoddal fel tudsz csatlakozni a wifire, így vezeték nélkül tudsz majd internetezni.

2021. júl. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!