Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonra navigáció?

Telefonra navigáció?

Figyelt kérdés

Üdv!


29 éves vagyok és a mai napig nincs okostelefonom, utálom és nincs is rá szükségem.


De meghalt a navigációm a kocsiban és arra gondoltam, hogy lökök be egy okostelefont, csak navigációs célra. Mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás?

Telefon adott, hányódik otthon egy, feleslegbe.


Tudom, gyökér vagyok hozzá, a kérdéseim is hajmeresztőek lesznek:


Kell a telefonba emiatt SIM kártya?

Ha igen, akkor miféle netet tudnék rárakni, ami nem molesztál pár havonta, hogy le fog járni a feltöltött adatkeretem? Olyan kellene, hogy ráhajítok 10 Gigát, akkor békén hagy, akár évekig.


Mit és hogyan javasoltok?



2021. júl. 26. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Húha.....


nincs okostelefonod, de ott hánykolódik otthon...???


Mivaaaan...???


Min. feltöltőkártya (dominó stb.) kell hozzá. Azt pedig nem tudsz venni SIM nélkül.

2021. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen Waze-t használok, ez jó dugóelkerülésre, és nagyjából azonnal felismeri az útlezárásokat. sok netet nem fogyaszt, de kell hozzá, ezáltal sim is. Nézz körbe a szolgáltatóknál, hogy a feltöltőkártya milyen konstrukciókat ad.


Amihez nem kell sim:

Offline térképekben nem vagyok otthon, meg azok általában fizetősek is.

2021. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zzzoli ***** válasza:
100%

Offline navigáció az IGO, például az IGO primo-t letöltöd, bármelyik nagy fájlmegosztóról, térképekkel, poikkal, 3d épületekkel mindennel együtt, ha a hányódó okostelefon hardvere és szoftvere elégséges hozzá, akkor fog menni, nem kell fizetni érte. Időnként letöltöd az új térképeket, törlöd a régit, bemásolod az újat, ennyi.

Másik offline megoldás a google maps, csak ott előtte online környezetben, például ha wifin vagy, meg kell tervezni az útvonalat, le kell tölteni az offline térképeket.

Online navigáció is van sok, mehetsz a Google maps-el is online-ba, vagy ott a sokak által kedvelt Waze. Minimális adatforgalmat igényel.

Viszont ha veszel egy prepaid simet, évente töltened kell rá, az a leghosszabb rendelkezésre állási idő, például egy domino simnél.

Azt azért nézd meg hogy milyen az a hányódó okostel, ugyanis ha gyenge benne a cpu, kevés a ram illetve a háttértár, nem támogatja a mos használatos navigációs holdakat, akkor használhatatlan lesz, vagy használhatatlanul lassú.

2021. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: igen. A cégtől, ahol dolgozom, 2 évente kapok, melyek letelte után a régit nem kell leadnom. 3 hónap múlva megint lesz 1.


De szerintem akkor eldőlt, ha kell SIM (offline-t kerülném), akkor tudom magamról, hogy nem fogom figyelgetni sem a SIM-nek, sem az adatkeretemnek a lejáratát.

2021. júl. 26. 10:58
 5/11 Zzzoli ***** válasza:
100%

A cégtől kapsz, de nem használod? Nem teljesen vágom, akkor a céges levelezést, hívásokat, esetleg interneten keresgélést a céges ügyekben hogy bonyolítod?

Nálunk a céges teló "kihordásra" megy, ha összetöröm egy fél év múlva, megy a selejtbe jön a másik, ha két évig kiszolgál és semmi baja, akkor is cserélhetem ha már lassulni érzem.

2021. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: miért járna le a SIM...??? Ne mondd már nekem, hogy olyan nagy megerőltetés évente 1x beírni azt a pár adatot online az adategyeztetéshez.... Ráadásul jön róla értesítés többször is...
2021. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért utálod az okostelefonokat? Mi lenne, ha szólnál a cégnél, hogy még pár évig jó lesz a mostani is?
2021. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Online navigációban az a jó hogy a forgalmat is látod. Persze a kérdés hogy kell -e ez neked? Ha igen akkor nem úszod meg az internetet. Előfizetésesként ugye vehetsz minden féle csomagot. 1-2Gb erre elég bőven egy hónapban szerintem. Ha elég a Google maps akkor van benne egy trükk. Lehet offline térképeket is letölteni. Ami azt jelenti hogy net nélkül is fog navigálni ha kell... Otthon meg wifi -n frissít majd időnként.

Lehet feltöltős sim -et is venni amire feltöltögetsz évente 1-2 aztán az elég lesz. Hát igen az adat egyeztetés nagy szopás. Értesítés nem jön róla, ha elfelejted akkor szevasz. Max évente veszel egy kártyát. Ne foglalkozz vele túlságosan sokat.


Navigáció legyen a lényeg. Sok féle létezik telefonra. Waze nek nincs offline módja sajnos. Mutatja a Dugókat nagyon jól, a trafikat, baleseteket, szól ha esetleg valamire figyelj. Útvonal tervezője nem a legokosabb. Google maps jobb ebben, de kevésbé interaktív. VAn egy halom féle megoldás, és az a helyzet hogy neked kéne kipróbálni melyik tetszik. iGo felett meg eljárt az idő kicsit.

2021. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
8: JÖN róla értesítés, 2x is!!
2021. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem ne vegyél ezért előfizetést/netet/telefont stb....

[link]

kérdezd meg itt, hogy milyen gps-t ajánlanak.


vagy itt van válassz egy jó kis masinát.

[link]

2021. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!