Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telekomnál az eSIM miért jó?

A Telekomnál az eSIM miért jó?

Figyelt kérdés
Ez elvileg egy telefonba épített SIM kártya. Na de egy rendes SIM kártyát simán át lehet tenni egy másik telefonba, ha valami baja lesz a telefonnak. Nekem is volt már szükségem ilyen póttelefonra. Az eSIM-et hogy teszed át, ha kell? Szerintem evégett nem olyan praktikus. Vagy át lehet tenni valahogy?

2021. aug. 2. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor lehet kérni helyette igazit, ha arra vagy szükség.
2021. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy te úgy képzeled el az eSIM-et, hogy be van forrasztva egy magenta színű kártya a telefonba belülre :D

Az eSIM csak egy kód. Kapsz egy kártyát rajta egy QR kóddal azt befotózod a telefonnal és már hozzá is van adva mint mobil előfizetés.

Bármikor átrakhatod egy másik eSIM képes eszközbe, akár egy Apple Watchba is. Kb ugyanúgy mintha a google fiókoddal bejelentkezel egy másik telefonon, laptopon, stb.

2021. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Az egyetlen bökkenő az online aktiválás. A sim kártyát csak betolod és megy, az esimet aktiválni kell, azaz be kell kapcsolni a készüléket hozzá, felmenni netre, majd onnan aktiválni. Ez egy extra lépés, ahol beüthet a krach és máris telefon nélkül maradtál. Ezért nem szeretem a bankkártyás vásárlást se. Ha kommunikációs hiba van (nem gyakori, de mindig a legrosszabbkor jön) megszívtad, ha nincs nálad kápé. Meg kéne oldani, hogy offline menjen a dolog, akkor jó lenne.
2021. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
a kézzelfogható SIM-et is kell aktiválni!
2021. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
De azt a szolgáltató már úgy adja a kezedbe, hogy aktív, csak beteszed a telefonba és egyből tudsz telefonálni.
2021. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"De azt a szolgáltató már úgy adja a kezedbe, hogy aktív"

Ha személyes ügyfélszolgálaton veszed!

Ha online vásárolod akkor a kiszállítás után aktiválni kell! - Ne mondd, hogy nem, mert 3 hete kértem új kártyát, meg kb 2 éve az új telefonomhoz is adtak és mindkettő inaktív volt!

2021. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

e-SIM jó ötlet de kicsit macerásnak hangzik.

Mi van ha át kell tenni egy másik telefonba mert szervizben van vagy bedöglött. Az hogyan néz ki?

Tegyük fel hogy van másik telefon ami e-sim képes.

2021. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=VEds2tsYtfQ

Eddig tart!

A normális simet berakni sokkal macerásabb - ha mondjuk még sim tű vagy gémkapcsocs sincs nálad akkor meg lehetetlen. Ezt meg lefotózod és kész. Nincs szívás vele ha nem jó a mérete a kártyának, nem ejted le, stb...

való igaz nem támogatja sok készülék:

iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2020, iPhone 12, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra 5G, Z flip, Z flip 5G, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 5G, Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy Fold. Galaxy Z Fold 2, Razr 2019, Razr 5G


De ahogy a jack csatlakozó eltűnt vagy a cd olvasó, úgyh a fizikai sim is el fog tűnni néhány éven belül.

2021. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi.

Na kell internet is. Ez volt a lényeges rész. Hát ez ad egy csavart a dolognak... Sajnos.

Balfax voltam hogy nem találtam meg a videót.


Jack nagy hülyeség volt hogy sok prémium készülékről kivezették.

Azt nagyon hiányolom.


CD-m az van még dögivel, igaz zenei CD -k :)

2021. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Már a vodánál is eléthető!

[link]

mondom én hogy néhány év és nem lesz más...

2021. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!