Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy androidos telefonon fel...

Egy androidos telefonon fel lehet oldani a hangerő korlátozást?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem fülhallgatót csatlakoztatok a telefon jack-jéhez, hanem erősítőt vagy aktív hangfalat, akkor sokkal halkabb, mint mondjuk számítógépre csatlakoztatva. Érdekes, hogy ugyanaz a telefon sokkal hangosabb, ha mondjuk a csengőhang vagy az ébresztő szól, de ha a zenelejátszóban játszom le ugyanazt a hangfájlt, akkor máris csak fele olyan hangos! Próbáltam USB-s hangkártyát OTG kábellel, de azzal is sokkal halkabb telefonon, mint számítógépen (ugyanazzal a hangkártyával). Ebből azt szűrtem le, hogy a telefonban van egy szoftveres hangerő korlátozás, ami csak csengés és ébresztés esetén hajlandó a telefon által kiadható maximális teljesítményt kiadni, minden más hanglejátszás (pl YouTube, Spotify, zenelejátszó, játékok, stb) pedig sokkal halkabb. Ezt a korlátozást fel lehet oldani? Gondolom ehhez rootolva kell lennie a telefonnak, de ha az megvan, melyik config fájlt kell átírni, hogy megszűnjön a hangerő korlátozás?

2021. aug. 4. 21:09
 1/4 grafno ***** válasza:
44%
Nekem az s10+ azért elég erosrn tud szolni. Pár perc után már zsibbad a fejem ha Maxon megy YouTube. De van benne igazssg,hogy regebben meg jobban szolt minden.
2021. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos root jog nélkül nem tudsz ilyet tenni. Vannak a Playen hangosító appok, de azok nem érnek semmit. Úgyhogy ha magyon muszály, csak roottal lehet, ami nem biztonságos, arról nem beszélve, hogy könnyen brickelheted a telefonod.

2021. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Melyik fájlt, hogyan kell módosítani a rendszerben?
2021. aug. 8. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is root jog kell, amit csakis számítógépnél tudsz megcsinálni.

Az ilyen kongoroot meg társai nem jók, simán brickelheted a telefonod.

Konkrétan nem tudom mit kell módosítani, de ha rákeresel "how to boost my phone volume with root" így, akkor kiad pár találatot, célszerűbb lenne egy videó.

2021. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!