Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy Nexus 7re ha lehet Ubuntut...

Egy Nexus 7re ha lehet Ubuntut telepíteni, akkor egy Windowst miért nem lehet?

Figyelt kérdés
Tudtommal egy Surface Pro tabletnek egy NVIDIA Tegra processzorja van/volt, és a Nexus 7 2012nek is egy Tegra procija van. Akkor miért nem lehet arra is telepíteni Windowst?

2021. aug. 8. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, csak nem az asztali verziót.
2021. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Surface Pro-n Windows RT futott, ha jól tudom, ezen csak az áruházból lehetett alkalmazásokat telepíteni, és ezt a rendszert külön ki sem adták.
2021. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
windows phone már rég megszűnt, ezért nem tudod telepíteni.
2021. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A windowsok telepítése kis hordozható eszközökre mindig is nehézkes és macerás volt. Főleg a driver kompatibilitás miatt. Szerintem egy kisebb hardverű tableten, vagy egy netbookon felesleges a win, ha egyáltalán sikerül. Feleszi az összes erőforrást, ellenben egy xfce felületű linuxot befagyni max 10 évente egyszer láttam. Ez is jelent valamit. A kernel automatikusan felismeri a drivereket, mert minden újabb kernel verzióba beleintegrálják az újabb és újabb drivereket. A windows ezzel ellentétben.... bár most elkezdte integráltatgatni a drivereket, de csak kb. 2 éve messze le van driverfelismerés tekintetében maradva a linuxtól.
2021. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!