Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha új telefont 1 évig bontatla...

Ha új telefont 1 évig bontatlanul állni hagyok akkor lehet valami baja később?

Figyelt kérdés
van egy régi telefonom,vettem egy újat de még talán fél évet-1 évet kibir addig az újat meghagyom bontatlanul, lehet valami baja?

2021. aug. 18. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
tönkremehet az akku
2021. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Minek vetted akkor meg most? :)

Baja nagyon nem lehet, mert kikapcsolt állapotban még az akksi is kibír egy évet, de amúgy érdemes használni, mert ha valami hibája van a telefonnak, akkor a következő egy évben garanciában ki lehet javíttatni.

2021. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha elromlik a mostani azonnal tudjam cserélni.

Mert nem bírnám ki ha nem müködne

2021. aug. 18. 18:46
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
ezért felesleges volt új telefont venni, inkább raktál volna elég pénzt félre aztán ha elromlik akkor még aznap bemész venni másikat
2021. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
1 év alatt nem lesz semmi baja - az akkunak sem.
2021. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes az első három napban kipróbálni, amíg még ki is cserélik, ha probléma van. Nekem egyszer tönkrement a telefonom, és kaptam ajándkba egy másikat, csak mint kiderült már egy hete ott volt a dobozban, bontatlanul.

Aznap bekapcsoltam, egyből kiírta, hogy az akku túlmelegedett, és leállt, pedig hideg volt. Ezt egy egész napig játszottam, próbáltam, hátha valahogy működésre bírom, de nem ment. Viszzavittük számlával, garjeggyel együtt az üzletbe, és ott azt mondták, hogy nem cserélik, csak a szervízbe tudják elküldeni, mert már eltelt a három nap. Hetekig tartott, mire a szervízben elismerték, hogy gyári hibája van, és nem javítható, csak ezután cserélték le. Mivel a másik telefonom előtte bekrepált, így hetekig egy régi gombos telefont használtam.

Ha te egy évig ki sem bontod, akkor lehet, hogy lejár a garancia, és ha hibás, mégcsak szervízbe sem küldik. Ergo ugyanott tartasz, mintha nem vettél volna semmit.

Persze nem ez az átlagos, de velem ez történt.

2021. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Az akksi el tud romlani használat nélkül, mert az akkumulátor arra van kitalálva, hogy működjön, viszont ha nem használod, annak lehet következményei.
2021. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Az új készülékekben az akksi 50% környéki töltéssel redelkezik. Kikapcsolt állapotban semmit em fogyaszt a telefon, úgyhogy évekig el lehet tárolni, nem fog megpenészedni!

Ugyanakkor tényleg felesleges otthon aszalni a bontatlan kacatokat...

2021. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Inkább elavul. Szerintem használd az újat és a régit hagyd meg tartaléknak.
2021. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Akik lepontozták a 8-ast azoktól kérdem, hogy szerintetek meddig állnak a telefonok a polcokon meg a raktárakban? És a hajnyírók, zseblámpák, tabletek, laptopok, okosórák, drónok, kerékpárcomputerek, ... ? Hm?

És az utángyártott akksik? Amit most megveszel az ájfón 6-ba akksit az már vagy 1 évet áll kínában a gyárban, aztán fél évet konténerben a kikötőben, aztán Rotterdamban a kikötőben megint pár hónapot.

Naugye!

Egy gyári állapotban lévő (aktiválatlan/hibernált) akksinak semmi baja nem lehet és nem is lesz 1 év alatt!

2021. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!