Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van ilyen okos telefon?

Van ilyen okos telefon?

Figyelt kérdés
Nem részletezem, hogy miért, de egy olyan okos telefonra lenne szükségem aminek az akkumulátora sokkal strapabíróbb a szükségesnél. Ha egy átlag okos telefont hetente 4-5 alkalommal kikapcsolásig lemerítünk, utána pedig egy egész éjszakára töltőn hagyjuk akkor gyanítom, hogy fél-egy éven belül tönkremegy az aksija. Nekem olyan kéne ami bírja ezt az értelmetlen igénybevételt.
2021. aug. 23. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában nettó hülyeség, 3-4 éves okostelefonok is vannak a családban és semmi baja az akkumulátornak.
2021. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6000 mAh akku kibír 2-3 napot is bőven és azt akkor csak 3-szor kell tölteni hetenként.

De semmit nem befolyásol ez az akksinál.

2021. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb így használtam a telefonjaim nagy részét. Mindegyik kibírta 2 évig és utána úgy adtam el őket, hogy a következő tulaj is használta még sokáig.

Ilyen igénybevételtől nem fog letérdelni az akku fél év alatt - kivéve ha gyári hibás.

Olyan okostelefon amit 1 hétig tudsz használni töltés nélkül nincs. Ha ilyen kell akkor vegyél valami butatelefont.


Az akkumulátoroknál a töltési ciklus az ami megmutatja hogy mennyire elhasználódott az akksi. Való igaz, hogy ha heti 4-5 ciklust velehajtasz akkor hamarabb tönkre fog menni mint az amelyikbe csak heti 1-et. De mindegyik kb ugyanannyi ciklusnál fog elköszönni.

Heti 5 ciklussal számolva az évi 260. A telefonok akksijai általában 500 ciklusra vannak méretezve, de a 700-800 ciklusos akksik is még bőven a használható kategóriában vannak. Vagyis 3 évet kihúzol egy akksival akkor is ha ütöd-vágod.

2021. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A legtöbb mobilt 4-5 alkalommal töltik hetente, márkától függetlenül. Az aksiknak ezt bírniuk kell 2 évig biztosan, persze van kivétel, de a nagy átlaggal nincs probléma.
2021. aug. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik bírja 1 éven túl is. Kérdés ha már picsog hogy kevés a nafta miért nem dugod töltőre.

Egyébként pedig power bank.

2021. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!