Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple világgarancia hogy működik?

Apple világgarancia hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha veszek pl egy telefont bárhol külföldön, azt Magyaroszágon is szervizeltethetem gari idő alatt?

2021. aug. 25. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

ezt olvasd át:

[link]


EU-n belül érvényes a jótállás

Ha mondjuk USA-ban veszel iPhonet azt nálunk nem fogják gariban javítani.

2021. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szifon.com szerint nem.


“ Garanciális ügyintézés


Az iPhone 5 és korábbi típusok esetén az EU-n és a Schengeni övezeten kívüli iPhone készülékek garanciális ügyintézése itthon nem lehetséges Apple Retail Store hiányában. Az iPhone 5s és újabb modellek esetén viszont már érvényes a világgarancia, tehát itthon is érvényesíthető a garancia a külföldi forrású készülékre.”

2021. aug. 25. 15:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az icentre szervizt. Azt mondták nem számít melyik országban vásárolt a telefon, javítják a telefont csak a gari időm belül legyen, azaz 1 év. Szóval rosszul tudod.
2021. aug. 25. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez alapján mondtam:

Azt is megkérdezted, hogy ingyen javítják-e?

"Az Európai Gazdasági Térség (EGT) országaiban és Svájcban szállítási és kezelési költségek megfizetése nélkül vehető igénybe a szervizelés. A fenti régiókon kívül korlátozottak lehetnek a szervizelési lehetőségek. Ha egy szervizelési lehetőség nem áll rendelkezésre az adott országban az Apple Termékhez, akkor az Apple vagy a képviselője a szervizelést megelőzően értesíti Önt minden olyan szállítási és kezelési költségről, amely felmerülhet. Nem fizetendők szállítási és kezelési költségek azokban az országokban, ahol Apple Store üzletet vagy hivatalos Apple-szervizt üzemeltet az Apple (a locate.apple.com/hu/hu/ weboldalon megtekintheti, hogy jelenleg hol találhatók szervizek)."

2021. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen meg, idézem:

“Garancia időn belül térítés mentesen szervizeljük a telefonokat bármely országban lett vásárolva. Ezért világgarancia”

2021. aug. 25. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:

ok, köszi!!

Sok sikert a sarki géesemesnél!

2021. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erről csak annyit szeretnék mondani hogy egy évembe és körbetelefonálásokra volt szükségem hogy végre küldjenek egy új telefont mert alaplaphibás volt. Szóval egy évig nem volt telefonom mert nem adták vissza, kölcsöntelót se pedig telefonálásra éppen jó lett volna.
2021. aug. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak MacBookkal van tapasztalatom. Simán javították gariban a kanadában vásárolt gépet. Még számla se kellett, mert a gyári szám alapján a rendszerben látták, hogy mikor vettem és még él a gari.


Telefont nem szoktam külföldön venni, de pl. Vodánál vett készüléknél csere miatt újraindult az 1 év gari többször is, míg Apple szervizeknél nem indul újra a vásárlástól számított 1 év gari, csak annyival hosszabbodik, amíg nincs nálad a szervizelés miatt. (#7-esnek egy évig ültek rajta, annyival hosszabbodnia kell a garinak is).

2021. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!