Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vették ki az újabb...

Miért vették ki az újabb iphoneokból a jack csatlakoztatót?

Figyelt kérdés
A legrégibb az egy 5s volt és azon meg a 4s-n annyira megszoktam és jó volt hogy nem kellett hozzá külön venni ezt meg azt átalakítani. A mostani új generációsakban miért vették ki ezt? És mi értelme van, hogy nincs benne jack? Volt aki nehezen szokta meg ezt, hogy nincs már? A mostani új iphonokban várhatóan se lesz jack 13.14..és a többiben? Ezért is félek kicsit új iphonet venni, mert imádtam hogy ez volt benne és sokat hallgattam rajta zenét.

2021. szept. 1. 00:48
1 2
 11/19 Morzsi007 ***** válasza:
61%
Meg hát van lightning csatlakozós Earpods is. Átalakító sem kell.
2021. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon egyszerű. Marketinggel kamu felé terelték az okot.

1, spórolnak 1-2 USD -t a gyártáson. Több millió készüléknél jelentős. BT úgy is van benne.

Más nem foglalta le a helyet iPhone 7-8 ban is elfér a jack. Ugye 6s ig volt jack.


Másik ha zenét akarsz hallgatni akkor venni kell egy drágább bt fülest ami ugye technológia miatt nem lehet olyan tartós, és néha el is tudod hagyni, jóval több a hibalehetőség, szóval egy brutális nagy piacot is nyitottak maguknak. Ami sokszorosa a jack elhagyásából származó megmaradt pénznek.


Egyébként nem elavult technológia, minőségi zenehallgatás vezeték mentesen nincs. Ezt csak így fogadd el. Vannak erőlködések hogy hú így meg úgy meg amazt a fülest hallgasd meg, ugyan olyan áron olyan hifi fejest veszel + egy dac -ot hogy tátva marad a szád.

Hétköznapi életben persze erre semmi szükség, úgy hogy a csak nagyon keveseket érdekli ez az egész. Ezért nincs pl az iPhone -ban semmi vezeték nélküli hangzásjavítós megoldás pl aptx HD. Amit mér a samsung is elhagyott mert az akár 5USD -s spórintást is jelent egy telefonon. Úgy se sokakat érdekel.


Középkategóriában muszáj mert az emberek a filléres fícsörökben válogatnak.

NFC, jack, infra, meg vezeték nélküli töltés ezek filléres fícsörök valójában. Drágítják a gyártást, de egyik másik nélkül meg nem lehet eladni egyes kategóriákat...


Szóval nem nem elavult technológia a jack.

Nem nem lett a helyén semmilyen akkumulátor.

Plusz elektronika olyan kis méretű hogy azzal se spóroltak semmit.

Igazán minőségi elektronika meg nem fér a burkolat alá.


Röviden: Jelentősen növelték a cég bevételét és nyereségét a jack elhagyásával. Ezért.

2021. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Morzsi007 ***** válasza:
42%
Az iphone-on a lightning csatlakozón digitális jel jön ki. Ezzel lehetőség nyílt a jobb hangzásra, ha egy külső jobb minőségű DAC-ot használsz.A jack kimeneten meg analóg jel jön, amit a “gyengébb minőségű” mobilba beépített DAC állít elő és nincs lehetőség jobbra ez lesz a szűk keresztmetszet, ha HIFI minőséget akarsz. Persze egy mp3-nál vagy rádió streamingnél teljesen elég az is.
2021. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Igen így van. De jack mellett is ki tud jönni digitális jel a telefonból.

Ágyúval pedig nem lövünk verébre mobillal. Nem gyakran hurcibálnak az emberek magukkal egy telefon méretű DAC -ot. Persze vannak kisebbek is, meg egy marék átalakító. Otton oké, de ez mobil, otthon meg tölteni is kéne... Kettő együtt meg nem megy. jaja most már vezeték nélküli az mehet csak ne mozgassa az ember, persze most már van meg széf szerencsére.

Ugyan olyan filléres technológia mint a jack.


iPhone 6s Jack analóg jele egy jó fülessel agyon veri az összes bt fülest hangzásban. MP3 -al is. Spoty -t felejtsük el mert annak sz@r a hangminősége azért nem jön ki bt hátránya.

2021. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
9.ez nem a pénzről szól..
2021. szept. 1. 12:11
 16/19 Morzsi007 ***** válasza:
89%

#14


“ iPhone 6s Jack analóg jele egy jó fülessel agyon veri az összes bt fülest hangzásban. MP3 -al is. Spoty -t felejtsük el mert annak sz@r a hangminősége azért nem jön ki bt hátránya.”


Azért egy 6S-ben nem egy csúcs DAC van, már 7 éves mobilról beszélünk.

Vannak már komoly BT fejesek, de maradjunk csak egy Airpods pro-nál, Flac-et vagy Apple Music Lossless-t hallgatva, azért bőven elegendő és nem bajlódnék a kábellel, ezt úgy mondom, hogy én is a vezetékes megoldást preferálom. Egy mobil esetében kényelmesebb. Ha meg otthon vagy és minőségre vágysz, akkor ne mobilon hallgass zenét, de ha mégis, akkor meg egy komolyabb DAC-kal rendelkező átalakító használj, ami kb akkor, mint a gyári.

Én néha használok BT fejest a mobilhoz, ha otthon van egy kis időm jobb minőségben zenét hallgatni, de lightning-USB kábellel összekötve a fejes DAC-ját használva érem el a legjobb hangzást.


Áruljátok már el, hogy tudjátok 0-ra pontozni a válaszomat, ennyi a hozzá nem értő …?

2021. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16 Vannak hozzá értők akik egy kérdést kibeszélni óhajtókat előszeretettel lepontoznak.


6s -t azért hoztam fel mert abban volt utoljára az almánál jack, és elég jó volt a füles kimenete. Azóta akadnak jobbak Sony -ban és Asus -ban is, LG -ben is de azok ugye kihalnak.

BT fejes tök mindegy milyen az átviteli adat mennyiség limitált. Varázsolni nem tudnak. Ha maguktól szinezik azt én speciel nagyon nem szeretem. Kipróbáltam párat és nem győztek meg, igen egyik így szólt a másik meg úgy, de mindegyik próbált valamit hozzá tenni ha mást nem iszonytató bassust mert az ugyan divatos, de nem attól lesz jó minőségű a zene ha átszakad a dobhártyám.


Odahaza nem fülesben hallgatom hanem erőlködő, meg hangfal, vagy ha mást zavarok akkor telefonon nekem elég lenne. De nem ez a lényeg. Hanem hogy én szeretném eldönteni mikor hogyan hallgatom és ne más akarja eldönteni. Nem fogok az ágy mellé egy szettet venni, meg az író asztal mellé, a munkahelyre, utazáshoz, meg egyet kanapén ülve.

Egy univerzálisat szeretnék meg a kanapés változatot.


Élvezhető csak nem szól jól a BT -n keresztül a Cd minőség. Olyan érzésként tudnám leírni mintha egy vastag nappali függöny lenne az ablakon és takarná a tengerparti kilátást. Látod látod csak borzasztóan zavar valami. Nem lehet megfogalmazni, vagy hát én nem tudom.

Hifin ugyan ez volt spoty -n hogy hát olyan nem tudom megmagyarázni érzésem volt. Hogy ugyan az a fátyolos mint fülesben.

Na felment a pumpa, mondom okés 320 minőség ide vagy oda, Tidal CD minőség. És igen az elejétől jött hogy igen megérkeztem. Ezaz, hifin, cselló meg a zongora hangja egyből a helyére került, lett rendes tere.

Kipróbáltam hogy saját CD-t tömörítettem 320MP3 -ba és az is érzésre mindenre ugyan az volt nekem mint egy CD. Spoty valamit elkefél hangzásban. Lehet a divat miatt vagy tudom is én.

Ha ilyen MP3 -at hallgatsz azon is valami megmagyarázhatatlan furcsaság van. Apple music meg google music, hát zene függő, van amelyik jó élvezhető, van amelyik hát nagyon nem. Olyan mintha nekiesnének a hangszíneknek hogy divatos legyen. Ha cd minőséget tolnak és BT -n hallgatod megint ez a fátyolos nem tudom megmagyarázni kellemetlen érzésem van.


Tisztában vagyok vele hogy ez réteg igény, olyan mint az emberi kézbe fogható telefon.

Valamelyik telefonra odaszúrhatnák néha almáék. Hogy az ilyen elvetemülteknek is legyen örömük, ha kicsi is.

2021. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28%

ha valaki azért nem veszi meg az adott telefont mert nincs benne jack mekkora pancser már xdxdxd

amióta vezeték nélküli fülesem van soha nem használnák újra vezetékest

annyira kényelmesebb hogy nem zavar hogy nincs jack

2021. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Morzsi007 ***** válasza:

A munkahelyemen Vezeték nélküli fülest használok rádióhoz. Aliról rendeltem. Arra, hogy szóljon valami, elég ez is. Otthon mást használok, ezt haza sem viszem.

Szóval, ha az utcán sétálsz, akkor nem lehet annyira odafigyelni a zenei részletekre, ezért feleslegesnek tartok komoly minőséget, de ha valaki igényli, vesz hozzá megfelelő eszközöket.

2021. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!