Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi időnként és milyen...

Mennyi időnként és milyen okból cseréled le a mobilkészülékedet?

Figyelt kérdés

Ha volt már ilyen kérdés, elnézést. A belinkeléseket is felpontozom. Az érdekelne, hogy egy mobiltelefon megvásárlása után ki mennyi ideig tartja meg.

És érdekelne a csere oka is: ráunás/új típus tetszik meg vagy gazdaságtalan lenne a régit javíttatni, akksit cserélni stb stb.


2010. aug. 30. 18:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha elromlik, akkor cserélem. Javíttatni nem szoktam, mert általában többe kerülne mint az új, főleg hogy nincsenek nagy igényeim egy telefontól:) az idő változó, a mostani lassan négy éves(rekord idő nálam), de volt amelyiket egy év alatt sikerült tönkretennem... nem tudott úszni =)
2010. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

èn mindig drága éppen akkor mikor megveszem menö és jóminöségü telefont veszek. a legújabbat.


de ezt használom míg teljesen tönkre nem megy. az utolsót 5 évig használtam egyszer kimostam mosógépben és tovább müködött, aztán 5 évesen már második aksi ment tönkre fél év alatt, állandóan kikapcsolt, így vettem egy újat, amit most már lassan 4 éve használok. amíg el nem romlik.


ha ez teljesen felmondja a szolgálatot veszek megint de csak nagyon jot. ilyenkor 100ezere felett gondolkodom attól függöen mi lesz akkor az új stb...

2010. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha elromlik, vagy ha megjelenik valami ami jobban tetszik (bár ez a veszély most nem fenyeget :p), de általában minimum 1 évig mindegyik megmarad.
2010. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én addig használom amíg el nem romlik. 1-2-3-4 év szokott lenni... A motorolám 5 évig használtam (ez még működik csak már régi) utána a Nokia 1 évig, a SE 2 (de ez 6x volt szervízben) most április óta egy Samsung, amíg el nem romlik. Én ált. középkategóriásat veszek
2010. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én régebben 2 évente cseréltem, mert az előfizetés ennyi időnként lehetővé tette, hogy pár száz forintért újat vegyek. Most nincs ilyen lehetőség, így 3 éve használom ugyanazt a telefont, és azért fogom lecserélni, mert szolgáltatót váltok és a telefon pedig nem hálózatfüggetlen.
2010. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Mi 6an vagyunk a családban, mindíg használtan kaptam a telót, nálam minimum 2 évig simán jó
2010. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha lehetőség van új telefon kivételére a szolgáltatónál a szerződés lejárta után, vagy ha ellopják. Még eddig 1 mobilom se romlott el :)
2010. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szigoruan csak akkor ha elromlik. Ekkor viszont megprobalok 1 felevnel fiatalabb modelt valasztani.
2010. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

18:11-es, drágatelós! Ez Nálad milyen típusokat takar?

Én 1996 óta mobilozom. Nokia 2010 volt az első, aztán több Alcatel, Siemens. Aztán 2003-ban vettem egy 8910i-t. Na az volt az atelefon, amit "érzelemmel szerettem" is. Sajnos 2,5 év alatt tönkre ment, állandóan kinyílt spontán. Akkor vettem egy Samsungot. De 2006-ig bírtam. Akkor vettem egy sima 8800-t. Én úgy szoktam az ilyen komoly telefont venni, hogy újonnan, de mire kicsit lecseng és így olcsóbb lesz. Persze ezek is 100 fölött voltak.

2010. aug. 30. 19:14
 10/11 anonim válasza:

Én az első telefonomat 6.-os koromban kaptam, egy Siemenst. Aztán 2 évre rá jött egy sony ericsson, azt cseréltem egy samsunggal, majd azt még egy samsunggal, majd természetesen samsunggal cseréltem azt is :) Ezek két évente történtek, azonban a legutolsó samsungom fél év után megadta magát és nem is voltak hajlandók megjavítani a samsungnál, úgyhogy jött a mindenki által annyira istenített Nokia. És igazuk van... 1 éve van meg, egy rossz szavam sem lehet hozzá. (Nokia 6700 classic)

Szóval az eddigi ha jól számoltam 6 telefonomból egy romlott el. Nem mondom, hogy egyik sem volt szervizben, de az csak szoftverfrissítés volt mindig.

2010. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!