Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha jól tudom androidon lehet...

Ha jól tudom androidon lehet windows 95 és 98 játékokkal játszani a retroarch-on a dosbox emulátorral?

Figyelt kérdés

Amikor elindítottam a játékot ezt írta ki: Z:\>

A kacsacsőr után ha jól gondolom a játék nevét kell beírni, csak az a baj, hogy a virtuális billentyűzet nem jelenik meg.



2021. szept. 5. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Rájöttem, sikerült megjeleníteni a billentyűzetet. Csak azt nem tudom, hogy mit írjak be a Z:\> után. A játék nevét beírtam, de nem működött. Kérlek segítsetek.
2021. szept. 5. 20:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elérési úttal együtt kellene beírni vagy odalépkedni a könyvtárrendszerbe a fájlhoz, mert így a Z gyökérben áll, még ha ez egy virtuális gyökér is, gondolom a fájl nem ott van.
2021. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy a DOSBOX hogyan működik.
2021. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Be kell állítani a programban melyik gyökér könyvtár (üres mappád amibe kibontod a játékot) legyen a dosbox számára a C:\ . Ez ilyenkor a legfontosabb. A Z:\ ami alapértelmezett lényegtelen, amúgy is androidon rootolás nélkül elérhetetlen könyvtár ott csak a dosbox (DOS) saját dolgai vannak, talán még szövegszerkesztő is amivel C+ ben tudsz futtatható programokat írni ha tudsz vagy megtanulsz tudni :-)

Tehát amikor beállítottad, dosboxban megnyitod a virtuális billentyűzetet ha androidon vagy (egyébként nem kell) és beírod hogy könyvtárat akarsz váltani. A DOS parancs erre az hogy C:\ és lám már ott is vagy. A zip-ből kibontott DOS-os játéknak megkeresed az indító file-ét, ami EXE kiterjesztésű és a program rövidebb neve általában. Tehát például a prehistorik játék esetén a C:\pre.exe (enter) és már indul is a program. Windows vagy Linux Unix esetén egyszerű a helyzet, semmit sem kell mókolnod csak ráhúzod az exe indító file-t az asztalon lévő parancsikonra és már megy is a dolog.

2023. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!