Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 12prot semmiképp sem...

Iphone 12prot semmiképp sem érdemes lecserélni 13pro-ra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az applet és 2018 nyarán lecseréltem az akkori androidos szarokat egy iphone8-ra amit 3 évig használtam. Imádtam,Teljesen más volt mint az addigiak soha többé nem fogok androidos telefont használni. Ugyanakkor kicsit már elavultnak láttam idén, úgyhogy lecséreltem egy 12pro-ra és eladtam utána..

Napokban kijött a 13 pro. Én szeretem az iphonet meg minden de összehasonlítottam a 12proval és nagyon gyenge változtatások vannak rajta.. kb ugyanaz. Ujjlenyomat olvasó ugyanúgy nincs, pedig az nagyon hiányzik.


Hülyeség lenne lecserélni? Mert szerintem az.


25/n

Szilvi



2021. szept. 18. 10:54
A kérdező szavazást indított:
Igen hülyeség
Nem, nem az
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség lenne.
2021. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Idén vetted, akkor minek cserélnéd le? Majd esetleg a 16 Pro-ra 2024-ben...
2021. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Én minden évben cserélem a telefonom mert ilyenkor 1 év használat után még elég jó áron el lehet adni a régit és így nem olyan nagy ráfizetés egyszerre. Így is nagyjából ugyan úgy jön ki összesen mivel mondjuk 70et így is ráfizetek az mondjuk 3 év alatt 210 és ha nem cserelnék telefont csak 3 év után akkor is nagyjából ennyi lenne. Viszont nekem ez így jobban bejön hogy nem egyszerre kell kiadni sokat, hanem részletekben jön össze. Plusz így mindig a legújabb telefonom van, bár az tény hogy nem szokott lenni annyi lényegi fejlődés, változás 1 év alatt. Ez is egy taktika de megértem hogy valaki azért veszi a telefont mert sokáig akarja használni. Ha valaki ilyen típus akkor természetes hogy nem akarja lecserélni, miért is tenné hiszen nem ezért vette.
2021. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan indok miatt akarom cserélni, mint a 3-as. Mindig a legújabb telefonnal akarok mászkálni, nem felvágásból de meg is tehetem, és így kb olcsón meg tudom tenni. Ha 3 év múlva adom el mint a kis iphone8amat, akkor már nem lenne értéke! Viszont annyira gyenge lett szerintem az  13pro hogy ezt inkább nem szándékozom megvenni!
2021. szept. 18. 11:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3


3 év alatt 210-et spórolsz, abból milyen Iphone Prot veszel? Alsóhangon 400k az áruk megjelenéskor. Nem jön ki így a matek. Teljesen felesleges évente cserélni. Iphone-t kb 4-5 évente éri meg, Androidot 3 évente.

2021. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

az apple hatalmas innováciokat harangozik be minden egyes új készülék mellé de eközben minimális fejlesztés történik és hasonlo visszalépés is. Az általad leszarozott anroidoknál már sok sok éve használt funkciokat és lehetőségeket szépen lassan adoptálják és áttörésként könyvelik el, az apple fanok meg oda visszavannak érte mert hát ez egy csoda. Rohadt vastagon fog a tolluk mikor árat talának ki ezeknek a telefonoknak mondván premium így meg úgy, de ha kicsit is értesz hozzá v utána olvasol rájössz h a telefon tényleges érteke a fele se csak a márka név meg a haszon amit akarnak belőle.

De emellé szinte javíthatatlan (ha a szervizüket kérdezed, vagy legalább is egy új telefon áraért megcsináljak, míg egy normal szervizben kiröhögik őketm ert kb 10% árért ugyan úgy megcsinálják). Szoval tökéletesen ki van alakitva egy drága termék ami hamar tönkre mehet és megy is drága a javítás olcsobb az újat meg venni. Egy átverás szabályosan.

Szóval ha szereted is az apple cuccokat csak akkor vegyél meg minden újat ha neked a pénzt nem szamít, ha meg számít bár valószinüleg ezért irtad ki a kérdést akkor ugyan ugy mint az elözővel vársz vele éveket míg teljesen kiöregszik és akkor több generációval ujabbra cseréled le.

2021. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem azt mondtam hogy annyit spórolok hanem hogy annyit költök rá plusszba. Tehát ha eladom valamennyiért az előző telefonom akkor ahhoz hozzá kell raknom egy bizonyos összeget ahhoz hogy meg tudjam venni a telefont. Erről írtam hogy ez olyan 210-250k mondjuk ha 3 évente cserélem. Ha évente cserélem akkor is nagyjából ennyire jön ki ez az összeg (max 20-30k spórolás) csak nem egybe fizetem ki ezt az összeget hanem évente.
2021. szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7


Annyiért hogyan tudod eladni? Egy új Iphone Pro, mondjuk vegyünk egy 256 GB-st az kb 400k. Tehát te 330-ért eladod az 1 éveset? Hol a fenébe hirdeted? :D

2021. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Van vállalkozó a családban így vissza lehet igényelni rá az áfát. Ezt sikerült kifelejtenem az előbb. De szerintem ha nincs is ilyen ismerősöd akkor is a legtöbb ember számára egyszerűbb ha egyszerre kevesebbet kell kifizetni egy telefonra, mint egyszerre egy nagyobb összeget. Nem véletlen hogy rengetegen törlesztőrészletre veszik a telefont. Ugyan annyit kifizet csak havonta, nem egy összegben kell. Ha össze kéne spórolni akkor az nehezebb mert mindig amit félre tudna rakni azt elszórja másra.
2021. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9


Áh, akkor így ÁFA nélkül már érthető. Én mondjuk mindig KP-ra veszek telefont, nem vagyok híve a törlesztgetésnek. Egy ideig Iphone-t vettem, most épp Samsungot, de igazából mindkettő elég kiábrándító manapság.

2021. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!