Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Huawei P30 Pro-t venni?

Megéri Huawei P30 Pro-t venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 4 éves Huawei P20-am van, eddigi legjobb telefonom, még mindig napi két, lábon kihordott stroke nélkül használható (azaz nem fagy, nem lassú), pedig nem kíméltem az évek során.

Csupán azért szeretnék váltani, mert a kamera üvegem nagyon karcos, borzasztó homályos képeket készít a telefon, illetve az akksi is csak hellyel-közzel bírja ki a napot. Lényeg a lényeg, ilyen idős telefonnál már nem szeretnék szervizre költeni, viszont az új készülék kiválasztásával gondban vagyok.


Eredetileg zsebbenyúlós Samsungokat néztem, de felfedeztem, hogy a P30 Pro-nak szinte ugyanolyanok a specifikációi (helyenként jobbak) mint az S21-nek és a Huawei kerek 100 ezer forinttal olcsóbb. Ráadásul nagyon szeretem a Huaweit mint márkát, a laptopom is egy MateBook D14 és okosórát is Huaweit tervezek venni.


Az egyetlen aggályom, hogy nem szüntetik-e meg a Google támogatást a 30-as szérián is (tudom, hogy alapból a P40-től nincs gms)? Illetve szoftverfrissítések meddig fognak érkezni még? Megéri 2 éves telefont venni ilyen korrekt áron, ha nincsenek sem különösebb elvárásaim, sem olyan jellegű vágyaim, hogy a legmenőbb új telefonért üssenek le az éjszakai buszon, viszont újabb 4 évre szeretnék megbízható telefont vásárolni?


Más javaslatokat is elfogadok a 150-250 ezres árkategóriából, egyedüli kikötés a GMS.



2021. szept. 26. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
hmm.. érthető. Manapság már csak gagyi tiktokra meg szelfikre kell az embereknek a telefon. Én speciel és nem érdekel ha egyedül vagyok vele, arra használom a telefont, amire eredetileg Graham Bell feltalálta.
2021. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
47%

Nekem is P30 Pro van használatban és nem volt eddig jobb telefonon. Igen, a GMS nagy kérdés de remélem még nem kapkodják el. Mindenesetre benne van a pakliban.

DE. Ezek sem új telefonok, hamarosan költeni kell ezekre is, pl. akksi. Az ára viszont most sem alsó kategóriás. Több éves használatra (fájó szívvel, de) nem ajánlanám. Ennyi erővel megcsináltathatod a mostani készülékedet is.

2021. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szedik le a meglévő telefonokról a GMS-t, de ez már annyiszor ki lett tárgyalva...

2 éves telefont újonnan venni, szerintem önmagad tökön szúrása.

Nem beszélve, hogy nagyfrissítések terén már kifújt, több új droidot nem fog kapni, csak biztonsági frissítéseket.

2021. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Újonnan már nem is forgalmazzák a p30 prot, de ha találsz akkor is mocskos drágán. Használtan meg nem éri megvenni. Ha huaweit akarsz, akkor vedd meg a p40. A p50 egyenlőre kínában kapható. Feltudsz menni a huawei appstoreban és megnézheted milyen appok elérhetőek. Amit az emberek 90% használ elérhető. Nyilván ilyen bkk futár meg k&h banki és társai app nem érthető el. De böngészőben minden google cucc megnyitható, emailtöl kezdve mindenen át, csak appok formájában nem.
2021. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván ilyen bkk futár meg k&h banki és társai app nem érthető el."

[link]

[link]

[link]

[link]

k&h tényleg nincs fenn.

2021. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vodafone még forgalmazza a P30 Pro-t, ott szerettem volna venni, de akkor lemondok róla, ha ennyire nem ajánljátok.


#3 én is így tudtam, de kaptam olyan kommentet közösségi oldalon, hogy "Telekomos ismerős szerint pár hónapon belül a régi telefonokról is leszedik". Ezért bizonytalanodtam el.


A GMS hiánya nem is az appok miatt zavar, ha valami nincs fent Appgalleryben azt leszedem Aptoide-ról. Viszont a fotóimat google drive-val szinkronizálom és nem szeretnék másik felhőre váltani.

Elgondolkozok azért a P40-en, köszi a válaszokat.

2021. szept. 26. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Na láttam le lettem pontozva teljesen, mert kilógok a sorból. Mellesleg kérdező, attól hogy egy fokkal "alsóbbrendűbb" a mobilod ,értsd kamera, videó meg egyéb kütyü, a normális emberek közt kutyát nem érdekli. Csak az úgynevezett, idézőjeles nagymenők mennek a minél drágább mobilokra, hogy villogjanak. Ha te x vagy y mobilt akarsz, elolvasva a leírást hogy mit tud, akkor vágj bele és vedd meg. Nem azért veszel mobilt, hogy másoknak megfelelj.
2021. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Nem igazán értem miért írod ezt most nekem...

A kérdésben is elmondtam, hogy nekem nem fontos, hogy legújabb modell legyen, fogalmam sincs honnan szedted, hogy én a mobillal másoknak akarok megfelelni. A technikai, gyakorlati részletek érdekeltek, illetve vélemény olyanoktól, akik jobban otthon vannak a témában, ezt meg is kaptam, köszönöm ezúton is mindenkinek.


Én ugyan nem pontoztalak le, de valószínűleg a többiek sem azért tették, mert te "nagyon különleges vagy és kilógsz a sorból", hanem mert teljesen irreleváns a válaszod.

2021. szept. 26. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!