Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android névjegyzék, Vezetéknév...

Android névjegyzék, Vezetéknév-keresztnév sorrend - hogy változtassam meg?

Figyelt kérdés

Ahogy rámentek egy új névre, felcseréli a sorrendet, az utolsónak beírt szó/név lesz a legelső. Nagyon zavaró, és sehol nem találom, hogy hogyan állíthatnám át - rákerestem, de általában nincs olyan menüpontom, mint amiket a neten javasolnak. Aki esetleg tudja a megoldást, kérem, ossza meg velem! :)

(Samsung Galaxy A8)



2021. szept. 27. 05:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát írd be fordítva.
2021. szept. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 a nevek mellé infokat is szoktam írni, így ez nem olyan egyszerű.

Név, mikor, milyen ügyben, egyéb...


És köszi a hozzászólást, de ez nem válasz a kérdésre.

2021. szept. 27. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Én így szoktam beírni egybe:


Kovács_Pistike_tudós

Kunszent_Márton_gázszerelő

Gipsz_Jakab_postás


Ezek garantáltan nem keverednek össze.

2021. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A probléma alapja az, hogy az összes tetves kontaktkezelő külön akarja kezelni a 2-3 nevet. Erre jó ötlet a hármasé, mert akkor már egy név marad.

De az eddigieket is rendbe tudod tenni: a címjegyzékből csv fájlt exportálsz,

contacts.google.com

Ezt Excel tudja importálni és utána az oszlopok alapán összevonhatod, áthelyezheted a már beírt neveket. Én pl. rendesen írom be a neveket pl. Kovács Béla, de az egészet a family name rovatba. Utána a csv visszatölthető a kiürített címjegyzékbe.

A csv megfelelő mentése lesz macerás, ha nem vagy még vele barátságban. Ha igen, akkor 10 perc alatt megvan és utána már megfelelően kell csak felvenni az új neveket.

2021. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az lenne a cél, hogy úgy jelenítse meg, mint ahogyan én beírom. Nincs First és last name rovat, egy sáv van, és ő dönti el, hogy az utolsó szót előre veszi. Nem szeretném az egész kontaktlistámat átszerkeszteni.


Vannak típusok, ahol egyszerűen be lehet állítani, hogy (last,first) vagy (first,last) legyen a beállítás, na ezt keresem én amit nem találok.

2021. szept. 29. 02:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem megy próbálkozz valami névjegyzék app-al, "Contact +" vagy "FullContact" pl.
2021. szept. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!