Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért tűnik homályosnak az...

Miért tűnik homályosnak az előlapi kamera képe?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy Xiaomi Redmi Note 10S telefont. 13 megapixeles az előlapi kamerája. Ha a telefonos kamera applikációval készítek képet a kijelzőn megjelenő kép (amikor még nem kattintottam el) elég homályos, nincsenek élek. Nem csodát várok természetesen, de nem értem a miért-jét. Amikor elkészül a fotó, a kamera albumban már éles a kép. Ez még így nem is zavarna. Azonban, ha például közösségi média felületek kamera alkalmazását használom (Instagram, Facebook stb.) sehogy nem éles - sem a kijelzőn, sem az elkészült kép/videó az albumban mentve. A kijelzőn minden más egyéb fotó/videó/tartalom tökéletesen éles, tehát nem azzal van baj. Az elkészült képek jó fényviszonyban készülnek, mégsem fókuszál, mégis homályosnak tűnik, mintha minden él el lenne mosva. Semmilyen filtert nem alkalmazok eközben, minden alap beállításon van. Ergo a 'természetes' kamerakép ilyen. A Huawei P20 lite telefonom, ha jól emlékszem csak 8 megapixel volt, mégsem volt ilyen jellegű problémám. Mi lehet a gond? Tehetek valamit, hogy ez változzon vagy ez már ilyen marad? A hátlapi gyönyörű képeket készít, de az előlapi így jó nagy csalódás.

#szelfi kamera #Xiaomi Redmi Note 10S #Xiaomi Redmi Note 10S előlapi kamera #előlapi kamera homályos #Xiaomi Redmi Note 10S homályos előlapi kamera
2021. szept. 30. 10:26
 1/2 A kérdező kommentje:
* A telefon új, nincs fólia a lencsén, újraindítás többször is megtörtént, illetve minden frissítés telepítve van rajta.
2021. szept. 30. 10:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megvan a megoldás: kamera alkalmazáson hosszan nyomva, felugrik egy ablak - 'Alkalmazásadatok' - Lent van olyan, hogy: Előnézet-elhomályosítás (nem tudom minek, de van ilyen), onnan ha kivette a pipát már nem csinálja.
2021. szept. 30. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!