Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mediamarkt ma visszaveszi a...

Mediamarkt ma visszaveszi a mobilom, ha szerdán vettem?

Figyelt kérdés

Sajnos most vettem észre, hogy elpattant oldalt a ház, amit egyértelműen illesztési hiba okozott (én tuti nem ejtettem el). Azontúl a mikrofonja feleannyira halk, mint a hangszórója, számomra ez így használhatatlan mert kell a mobilom videókhoz. :/ Nem volt befogva a hangszóró, sem takarva. Samsung A32, azért egy 90 ezres mobilt így nem szeretnék megtartani. Egy elejtéstől ripityára törhet a már amúgy is törött ház, nem fogja bírni a feszültséget.


Vissza lehet vinni a mediamarktba?



2021. okt. 3. 08:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
Nem veszi vissza így sérülten.de azért próbáld meg, nem vesztesz vele semmit.
2021. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Azért ez nem így kéne működjön. :D kicsit gáznak tartom
2021. okt. 3. 08:59
 3/33 anonim ***** válasza:
20%

Mit vársz egy alsókategóriás mobiltól? Igen, ez a mobil az, mert manapság 90k egy telefonért aprópénz.


Egyébként megpróbálhatod, a hangszórót és a mikrofont talán megis csinálják, de a szétpattanást tuti nem, mert úgyis azt mondják, hogy elejtetted.

2021. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy kemény menet lesz, de nem lehetetlen a dolog. A három napból kicsúsztál sajnos, így azonnali cserét nem kérhetsz. Ha neten rendelted, akkor a tizennégy napos elállás él jogszabály szerint. Ami melletted szól, hogy a jótállás ideje alatt a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy nálad lett ilyen a telefon, és nem így vetted. A rossz hír, hogy a legtöbb ilyen áruház államnak képzeli magát az államban, és nem nagyon akarja betartani az érvényben lévő jogszabályokat. Keménynek kell lenni. Például hivatkozhatsz arra, hogy független szakértői véleményt kérsz (amit nekik kell fizetniük). Illetve a tizennégy napos elállásnál is nincs mérlegelési jogkörük, a pénzt vissza kell fizetniük, és ha úgy gondolják, hogy te okoztad ezt a telefonon, akkor a már említett független szakértői vélemény után megegyezéssel, annak híján polgári peres úton követelhetik az amortizáció költségét.


De sajnos ez csak az elmélet, a gyakorlat azt mutatja, hogy betartani mindezeket nem nagyon akarják.

2021. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha kötöttél rá biztosítás (5000 forint amit a vásárláskor megkérdezik jobb esetben hogy szeretnél e) akkor kicserélik vagy elküldi szervízbe. Ilyen esetben elég segítőkészek. Ha nincs biztosítás akkor nem sok esély van arra hogy el hiszik hogy nem te ejtette el vagy áztattad meg ami miatt rossz minőségű a mikrofon. Nem is értem hogy mi került ennyibe nekem is A32 van és 45 ezerért vettem szolgáltatónál.. De ettől függetlenül nem szabadna rossznak lennie. Próbáld meg visszavinni. Sok sikert
2021. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Sem a képernyőn sem a hátlapon nincs egy karcolás sem, azért ha egy eséstől így elpattan a telefon oldala, akkor a többi része sem marad ép, úgyhogy én emiatt is biztos vagyok benne, hogy nem én ejtettem el. Sajnos nem voltam itt a városban 3 napig, szerda este épp csak csekkoltam, tegnap későn értem haza és ma vettem eszre h ez van. :( Direkt nem hasznalok új telefonokat 14 napig a házon kívül, mert bármi bajuk lehet.


Tudom, ezt én szúrtam el, nem kellett volna átvennem a boltban szerdán ha tudtam h elutazom, de nem hittem hogy ilyen gondja lesz... amúgy ha a mikrofont megjavítják az már elég lehet nekem, a semminél az is jobb.


Köszi a válaszokat, majd írok mi volt!

2021. okt. 3. 09:58
 7/33 anonim ***** válasza:
45%
Ötös, melyik részét nem értetted annak, hogy a jogszabály szerint a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy nem volt ilyen a telefon már akkor, amikor átadta a vevőnek?
2021. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
44%
Hatásosabb érv lenne belinkelni ezt a jogszabályt, mint az hogy "de most mondtam, hogy így van". Ő meg mást mond. 1:1
2021. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Inkább a szolgáltatói összeget nem értem, egy telefonos szolgáltatónál egy 2 éves hűségnyilatkozat nem jelenti azt, hogy annyival olcsóbb a készülék, én bele sem mennék ilyenbe. 15 éve ugyanaz a telefonszámom, szüleimnek 20 éve, mind Vodásak vagyunk. :D
2021. okt. 3. 11:32
 10/33 anonim ***** válasza:
28%
A hűségnyilatkozat miért váltzona a számod ember?
2021. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!