Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IP69K besorolású telefon be...

IP69K besorolású telefon be tud ázni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2 hónapos Cubot (már bánom), IP69K besorolású (a legerősebb) telefont.

Munkámból kifolyólag hazaérve egy nap egyszer lemosom, néha szappannal is (covid).

Azért vettem ilyen telefont, hogy ez ne okozzon problémát.

Először elkezdett lefagyogatni pár napja. 8 GB rammal ez már kapásból eléggé gáz, úgy, hogy FB, insta akasztja meg, semmi több.

Aztán tegnap fehér foltok jelentek meg, majd vándoroltak, majd tűntek el a kijelző alján.

Volt, hogy nem tudtam feloldani, mert teljesen fehér volt az egész képernyő, nem reagált, resetelni kellett.


Ez ma odáig fajult, hogy sötét volt a képernyő, hiába nyomtam a gombot, nem tudtam feloldani. Egy darabig rezgett az ujjlenyomat olvasó, aztán az sem, kikapcsolhatott.

Sötét kék foltok, elszíneződések villantak fel az elején, aztán semmi.

Próbáltam töltőre tenni, de semmi, a töltés jelző led sem villan fel.



A kérdésem az lenne, hogy mit tegyek és mi lehet a baj.

Mivel 2 hónapos a készülék, és a legmagasabb strap szintje van, elvárnám, hogy 100 ezer forintért ne ez történjen.

Kollégáim szerint (ők a fehér foltokat látták csak), kisült a képernyő.

2 év garancia van a készülékre.

Nem tudom, ázhat-e be, és ha igen, akkor mit tehetek, én hibáztam - e.

(gondoltam arra, hogy a mosószer árthatott neki, és mi van, ha emiatt garivesztes, de tulajdonképpen ha vízálló teljes mértékben, akkor hypoba is dugdoshatom, max a gumit marja meg, belülre nem kerülhetne.)


Vissza szeretném küldeni természetesen, hogy nézzék meg, de nem tudom, mit írjak a levélbe a reklamációhoz, mire számítsak.


Köszi, ha segítesz bármivel!


2021. nov. 15. 21:49
 1/10 anonim válasza:
100%
Egyik mobil garanciája sem tartalmazza a beázást, ha tényleg beázott és nem azért ment tönkre hanem mert egy alja kínai márka akkor esetleg ha normális helyről lett véve talán kicserélik. A szappanos vizes mosás meg hülyeség. A kezed mosd vele ne a telefont. Ha nem nyalogatod a telefont nem fog megfertőzni, előbb kapnál el valami mást mint azt
2021. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor kérdezem én, minek at IP besorolás, ha tönkremegy a víz miatt?

Mire a garancia.


Alza.hu-ról vettem, nem tudom, számít - e

2021. nov. 15. 22:06
 3/10 anonim válasza:
100%
A garancia a telefonra van, ha egy belső egysége tönkre megy egy nem külső behatástól szóval ha gyàri hibás az egység. Egy telefont szapponis vízben mosni nem rendeltetés szerű használat. A jelölés pedig arra van hogy a telefon elvileg! kibírja azt amit az IP meg ad, de nem 100%. Ezért nem adnak rá garanciát. Be kell vinni vagy hívni az ügyfélszolgálatot, hátha csak a telefon volt alapból rossz, ha szappanos vizet vagy egyéb más folyadékba mártást/tisztítást pedig meg ne említsd nekik
2021. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beázásra, leejtésre és bármilyen, a felhasználó hibájából elkövetett kárra nem vonatkozik a garancia.


A kínai (noname) gyártók termékeinél meg a feltüntetett tanusítványt elosztanám kettővel mindig. Anonim Inc. nem egy videót csinált a cégről és a silány termékeiről.


Az meg, hogy 8gb ram van benne semmit nem jelent, ha egy retek, netalántán régi processzor van a telefonban. De az se mindegy a ram milyen fajta.

Sajnos a technikához nem értőket szokták így a számokkal hülyíteni, nagyrészt sikerrel.


Alza.hu csak a forgalmazó, ami a törvények szerint köteles érvényesíteni a gyártói garanciát és bármilyen ezzel kapcsolatos (tehát nem felhasználói hiba által) problémát orvosolni.


Amúgy a szappanos és sós vízre pont nem vonatkozik egyik IP szabvány sem. Ilyen esetekben ha kiderül még a gyártói garancia is ugrik.


Tehát ha a mosástól beázik a telefon, és tönkremegy, akkor ez egy ilyen így jártál kategória.


Kérdésedre válaszolva én bepróbálkoznék azzal, hogy heves esőben kint voltál és úgy használtad a telefont, ekkor tapasztaltad a problémákat. Harminc percnél tovább nem voltál kint, mégis beázott a készülék.


Semmiképp ne említsd, hogy te mosdatni szoktad szappannal a telefonod.

2021. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

"Mire a garancia."

Mire a szemed meg az agyad? Arra hogy elolvasd vele és felfogd vele a garanciális feltételeket. A legtöbb esetben a gari feltételekben világosín leírják, hogy (annak ellenére, hogy IPakármennyi) nincs gari beázásra.

Azzal hogy többször mosod szappannal csak rosszat tettél. Nincs kizárva, hogy a szappan megette a szigetelést valamelyik rejtett részen ahonnan nem mostad ki rendesen.

Plusz még a csap alatti mosáskor kaphatott egy olyan vízsugarat aminek sikerült bejutnia.


Hogy mit tegyél? Hát vidd el szervizbe. Talán tudnak még vele valamit kezdeni. Viszont nem szakszervizben történt javítás után 1500%-ban biztos lehetsz abban, hogy a IP védettségi szintet bukod.

2021. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" Viszont nem szakszervizben történt javítás után 1500%-ban biztos lehetsz abban, hogy a IP védettségi szintet bukod."

meg ugye a garanciát :D

2021. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a szappanos víz alapból nem tiszta víz, még a tökéletes szabványt is csak édes vízben tesztelik. Szóval az sem igaz, hogy akár hipóban is ázhat, a nagy márkáknál pl ki is van emelve, hogy tengerbe mondjuk ne vidd, mert az se édesvíz.


Ha legközelebb fertőtleníteni akarod a telefont, akkor egy papírtörlőre spriccelj kézfertőtlenítőt (ne közvetlenül a telefonra!), és azzal töröld át.

Nekem ez bejött covid óta.

2021. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előttem leírták, és én is azt mondom, hogy vidd vissza, hátha sikerül elérni valamit, de nem igazán bíznék benne.
2021. nov. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Beázásra nem tesztelik a telefont, így garancia sincsen por és / vagy víz okozta károkra.


Idővel ráadásul gyengül a ragasztó, a gumitömítés feszessége, és beázhat.


Más oka is lehet. Ha kinyitják akkor kiderül hogy viz okozta -e.

Van benne pár helyen ilyen kis papír odaragasztva, ami ha víz éri piros lesz. Ott van ahol gyengébb a konstrukció.


Kínai márkák az olcsóságra mennek. Belső elektronika, és minden amin tudnak spórintani megteszik ezért olcsó. Alapvetően jól ellopták a technológiát a Samsungtól és az Apple -től. De ettől még az olcsó sajna tud problémás lenni sokszor.

Simán lehet hogy gyártás közben egy egy példány sajnos nem úgy sikerül IP védelem szempontjából ahogy kéne, de ezt meg nem lehet kiszűrni...


Vidd vissza, megnézik, ha víz akkor vissza adják hogy bocs. HA nem akkor javítják ha lehet.


Mondjuk Alza meg a garancia...


Alkoholos külső fertőtlenítést javaslok. Kis kendő, vagy ilyesmi, és kész.


Folyó víz egészen más kihívás elé állítja a telefont mint ha csak belemártod egy vödör vízbe. Folyó víz alá nem igen lehet tenni egy telefont, semmilyen IP besorolással. Pláne olcsó kínait nem.

2021. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ha megemlíted hogy te napi szinten kimosod a telefont, egyből ugrik a garancia.
2021. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!