Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan működnek ezek a sok...

Hogyan működnek ezek a sok wattos telefontöltők?

Figyelt kérdés
A lithium akkumulátorokra 3,7 voltot szoktak írni, de valójában 4,2 voltosak (vagy akár ennél is több), ha teljesen feltöltjük őket. Na de egy 4,2 voltos akkumulátor töltéséhez minek 9 volt feszültség? Csak mert az öcsém új telefonjának a töltője 9 voltos. Az amperről nem is beszélve. Ezek a gyorstöltők is több wattosak, mint maguk az akkumulátorok! Ez azért érdekes, mert én úgy tudtam, hogy a túl sok amperrel töltés az károsítja az akkumulátort. Amennyiben ez nem igaz, még akkor is furcsa, hogy miért 9 voltos a töltő, mikor a telefonokban ilyen 3,7 (4,2) voltos akkumulátor szokott lenni, amit sima 5 voltos USB-vel is lehet tölteni, ki is próbáltuk.

2021. nov. 30. 16:43
1 2
 1/18 Vortrex ***** válasza:
47%
A telefonon belül van egy dc-dc konverter, ami átalakítja a feszültséget 4.2 voltra és sok amperre. A 9v-os töltőre azért van szükség, hogy az usb kábelen átnyomja a teljesítményt. A töltőkábel fix 2A-t bír el, ezért a feszültséget kell növelni a teljesítmény érdekében.
2021. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:
77%

Amit a konnektorba dugsz be az nem töltő, hanem egy tápegység. Hálózati adapter. A töltő a készülékben van.

Nem az megy közvetlenül az akkura ami a hálózati adapterből kijön!

2021. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
már a 2018-as P20 Pro-hoz is 5A terhelhetőségű kábel járt, szóval bírnak azok többet is :)
2021. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"A lithium akkumulátorokra 3,7 voltot szoktak írni"

Az a cella névleges feszültsége.


"valójában 4,2 voltosak"

az a max feszültsége a celláknak. Az újabbaknak tényleg néhány tized volttal magasabb.

2,5V pedig a minimális feszültségük - általában


"minek 9 volt feszültség?"

"úgy tudtam, hogy a túl sok amperrel töltés az károsítja az akkumulátort."

Ne keverd a feszültséget - V és az áramot - A!

Az egyenáramú rendszereknél a teljesítmény (W) A fesztülség és at áram szorvata. P=UxI

5V 1A az 5W

A 18W-os töltés úgy jön ki, hogy 9V-on 2A-t pumpálnak a telefon felé. 2x9=18!


Abban igazad van, hogy a sok amper nem jó. De itt inkább a vezetékekkel van a probléma. Minél nagyobb áramot szeretnénk átvezetni rajtuk annál vastagabb vezetékek kellene (nem csak a töltőkábelre igaz ez, hanem a telefonon belüli vezetékekre is). Ezért inkább a feszülséget növelik a nagyobb teljesítmény érdekében, nem az áramot.

A teljesítmény átvitele magasabb feszültségen hatékonyabb. Ezért küldik Paksról neked az elektromosságot 120, 400, sőt akár 750 ezer voltos feszültségen.


Ebben a cikkben van egy táblázat hogyan jönnek ki a teljestmény értékek - nem csak 9V van, 20-22 is előfordul....

[link]

2021. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Vortrex ***** válasza:
Mindig meglep hogy tudjátok fél oldalban elmondani azt, amit én 3 sorban.
2021. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azt nem tudjátok, hogy a telefon hogy jelez az adapternek, hogy "oké, képes vagyok kezelni a 9v-ot"? Vagy még többet, láttam már 20v körüli értéket telefontöltőn.

Ugye ha egy régebbi eszköz kapná ezt meg 5v helyett, lehet hogy távozna az örök elektron mezőkre.

Valamit a data pineken jelez egymásnak a két fél?

2021. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

1#"A töltőkábel fix 2A-t bír el, ezért a feszültséget kell növelni a teljesítmény érdekében."

Nem így van.

2021. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Vortrex ***** válasza:
0%
De
2021. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Vortrex ***** válasza:

Na jó egye fene, a fix szó lehet azt mondani, hogy a legtöbb esetben, vagy általában, vagy mondjuk úgy, hogy egy jó másfél évtizedig 2A.


Eleve hülyeség, mért gyártanának sok amperes töltőt? Hogy nagyobb feszültség essen a töltőkábelen, biztos. Már látom én is a wikipédiáról, van 2 meg 3A-es, de a 3A ár 100W-ot közvetít, tényleg ordenáré nagyot tévedtem...

2021. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"1#"A töltőkábel fix 2A-t bír el, ezért a feszültséget kell növelni a teljesítmény érdekében."


Nem így van.


De"


Az ipad töltőm 2,4 wa... 12 wattos, 2,4 Amperes. Ugyanaz a kábel van hozzá mint a telefonhoz.

De 0,4 Amperen ne vitatkozzunk. :D

2021. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!