Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek?...

Milyen telefont vegyek? Xiaomi 11T Pro vagy iPhone 11?

Figyelt kérdés

Alap esetben max 100ezer körül néztem volna telefont nem ilyen 200 fölöttieket, viszont a szolgáltatómnál van egy óriási kedvezményem amit felhasználva viszonylag olcsón tudok új telefont venni. Különösebben nagy igényeim nincsenek, komolyabb játékkal nem játszok telefonon. Ami fontos, hogy az aksi jól bírja és ne adja meg magát rövid időn belül. Minél szebb képeket csináljon, illetve amit még használnék az a gps. Ja meg van egy Huaweii okosórám, az fontos hogy jól és könnyedén tudjam szinkronizálni őket. Jelenleg Huaweii p10 lite-om van és eddig az is megfelelt.

Én inkább a Xiaomi felé hajlanék ahogy nézem talán a kamerája és az aksija jobb is (1. hátlapi kamera 108mp vs. 12mp, igaz az iphone kamerájánál nagyon sok extrát ír amit a Xiaominál nem), mégis sokan azt mondják, hogy az iphone mindenben veri és ha már ilyen lehetőségem van akkor csakis azt.

Melyiket érné meg jobban? Vagy esetleg, ha ebben az árkategóriában tudtok mást azt is ajánlhatjátok. Köszönöm



2021. dec. 1. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

#10:

Akkor egy 5-8 évvel ezelőtti példát leírok, résztvevője voltam.


Egy cégnél ahol dolgoztam, volt több informatikai rendszer, amit biztonsági okból nem lehet Internetre kötni (nem technikai akadály, hanem rezsim intézkedés miatt). Jött karbantartani a vállakozó csóka. Beszólt a cégéhez hogy milyen frissítés/hibajavítás kellene a szoftverükhöz.


Elküldték neki e-mailben. Csakhogy a csákónak iPhonja volt. Még kábelt szereztünk is volna. De hogyan válassza le a ZIP fájlt az emailból. Meg minek is, hiszen hogy tegyük a PC-re a ZIP fájlt, ha azt se Internetre nem köthetjük, se iTunes-t nem telepíthetünk rá. Az iPhone nem olyan hogy csak rádugom a PC-re és látom a tartalmát (vagy annak egy részét)


A megoldás az lett, hogy az én e-mail címemre forwardolta a levelet, amit a gagyi Androidos telón megkaptam. A csatolmányt kimentettem külön. Majd azt egy darab USB-kábellel minden hókusz pókusz és iTunes és Internet mentesen átmásoltuk a PC-re.


Nem tudom hogy most hogy van... de nagyon röhögtünk akkor rajta IT-sek, hogy egy ilyen egszerű feladatot nem lehetett megoldani. Vagy ez ilyen ördögtől való vágyálom volt amit akartunk?


Szóval nekem ez emlékezetes maradt. És persze értem én, hogy felhasználók 1%-a akar max ilyet mint mi akartunk, az iPhone-t meg a 99%-nak találták ki. De azért mégis... na...


Őszintén kérdem. Ha a fenti eset most újra megtörténne. És ugyanezek a feltételek lennének mint akkor. Most megoldható lenne közvetlenül a ZIP csatolmány kimentése a PC-re?

(Most ne azon vitázzunk miért nem lehet iTunes-t telepíteni, meg miért nem lehet Internet. Van olyan ipari környezet ahol hidd el, nem lehet...)

2021. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#10

Egyébként jó hogy szarkasztikus vagy pl a tokkal. De nyilván a másra értettem.


Csak hogy én is az legyek ha neked szabad:

Szereintem a mezei Jack-es fülhallgató nem dugható be az újabb iPhonokba, mert még jack sincs rajta. És félek hogy sok iPhone-s kiegészítő sem jó csak Apple termékekhez. Szóval hogy csak színben lenne különbség az elég sarkos kijelentés szerintem.

2021. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#10

Egyébként meg sajnálom ha magadra vetted.

Eleve nem is írtam le, hogy felsorolt tulajdonságokat melyik OS-re gondoltam és maguk a tulajdonságok sem voltak rangsorolva hogy azok negítavak vagy pozitívak-e. Ezt valahogy csak Te olvastad ki belőle hogy negatív, és hogy mind az iOS-re értettem.


Csak leírtam a kérdezőnek, hogy ezeket a különbségeket vegye figyelembe. De te egyból az iOS támadásának vetted.


Ráadásul ki sem álltam se egyik, se másik OS mellett. Azt írtam hogy próbálja ki, és úgy döntsön amelyik tetszik neki.


Nem tudom hogy ennyire pikírt hozzászólással és szarkasztikus, lenéző stílusban miért kellet nekem ugranod, de biztos megvolt az okot.


És elnézést he beletiportam a #8-as hozzászólásommal az almás lelkedbe.

2021. dec. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
Xiaomi, iphone hemzseg a biztonsági resektol es mar rengeteg botranya volt utobbi idoben
2021. dec. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#11 Azt mondod akkora szekuriti volt hogy netre nem lehetett kötni de egy fisfos telefont engedtek a rendszerre csatlakozni.

Helyi ájtí buherátoroknak meg 0 megoldásuk volt a rendszer frissítésére. Azta k...


Dolgoztam olyan céggel ahol nem volt az internetre kötve a belső hálózat, de ott semmilyen külső eszközt nem engedtek a rendszerre kötni. Telefont se.

Viszont az IT -nak erre volt megoldása ha frissítést vagy külső forrásból adatokat kellett a rendszerbe juttatni.

Kis túlzással keresztre feszítettek volna ha a telefonosat rádugod a belső hálóra.

Nem azért választanak le valamit hogy egy külső ellenőrizhetetlen telefont a rendszerbe engedjenek.


iPhone -t nem lehet pendriveként használni.

Ennyit szerettél volna írni? Igen ez nem működik.

Nekem még az elmúlt 10 év során egyszer sem merült fel hogy erre használnám a telefonomat.

Gondolom mezei júzernél is hasonló gyakoriságú a probléma.

Nem engednek külső forrásból hogy sz@rt másolj rá.

2021. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#12 sorold már azokat a felsőkategóriás Androidokat amiken van Jack.

Imádnám ha lenne de az a helyzet hogy a Sony és az ASUS kivételével egyik telefonon sincsen. Középkategórián még akad de már elkezdték onnan is kikoptatni.

2021. dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Iphone 11
2021. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#12

Tovabb nem vitazom...

De sajnalom hogy az iPhone szerinted is egy olyan termek amit ilyen vehemensen kell megvedeni, es bizonygatni kell, hogy milyen szuper.


Meg abban az esetben is, ha amugy a #8 as hozzaszolasomban egy fikarcnyi negativumot sem irtam rola. Sot meg csak nem is minositettem az iOS-t.


Ugyhogy neked adok igazad hogy ennyire kiallsz mellette :)

2021. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Hogyan kell Windowson jailbreakelni?
2021. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez alapvetoen iPhone modell es a rajta levo iOS verzio kerdese.


Van olyan kombinacio amit jelenleg nem lehet meg. Ez altalonsan az ujabb telefonokra Xs midelltol vagy ujabb, illetve ujabb iOS verziokra igaz.


Ha regebbi, akkor azokra vannak egyszerubben hasznalhato megoldasok pl. 3utools.


Vannak egeszen uj jailbreak metodusok is pl a fugu. De azok meg nem "felhasznalo" baratok. En vegigolvastam de vagy 25 lepes. Es nemelyik nem egyszeru.


De majd ezt is idovel valszeg valaki megcsinalja hogy ket kattintas es megcsinal magatol mindent...


De szerintem erre uj kerdest nyiss, mert itt nem ez a tema..

2021. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!