Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a telefon függetl...

Hogy működik a telefon függetlenítés?

Figyelt kérdés
Van egy Telekomos 3 éves Huawei p20-as telefonom, és szeretném függetleníteni, mert másik szolgáltatóra váltottam. A Telekom oldalán be kellett írni a készülik imei számát, és a telefonszámom, mert elvileg küldenek majd egy sms-t, és így ki lehet függetleníteni. Tegnap dél körül csináltam, de még nem jött semmi. Azt írták hogy 1 munkanap. Valakinek sikerült így függetleníteni? A másik kérdésem az lenne, hogy 2 imei szám volt, mert elvileg dual simes ez a telefon, és én az első számot adtam meg. Ilyenkor melyiket kell? De szerintem nem tud 2 simet kezelni, mert 1 nano simnek van hely, és a másik nem tudom hogy mi, mert oda nano, Micro, és normál sim se megy be.

2021. dec. 8. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

A másik hely gondolom a memóriakártya helye. Én - ha nem vagy COVID-os - bemennék maszkban az egyik Telekom szaküzletbe, húznék sorszámot, elrebegném az ügyintézőnek amit nekünk elmondtál, a konkrét telefonszámmal meg az összes adatoddal együtt (amihez nekünk a világon semmi közünk), megkérdezném mibe, mennyibe kerül, ő nyilván mondani fog egy hivatalos tarifát (ez nem az ő munkabére, ő ebből nem lát egy huncut vasat sem, de a szolgáltató sem dolgozik ingyen, szóval ez a kis 1-2 ezer forintos összeg belemegy egy feneketlen mély kasszába) , azt kifizeted, ő megcsinálja, és mindenki boldog.


Ha meg valamiért, valami miatt nem kivitelezhető, akkor úgyis jelezni fogja, de ez esetben viszont - a semmiért - nyilván pénzt sem kérhet, sőt, nem is fogadhat el.

2021. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 éves készülék már független, akörül jött be, h már nem árulnak függő telefont. kipróbáltad az új sim kártyáddal?

p20-nak van dual simes verziója,

p20 litenak van olyan tartója ami sim és micro sd kártya csak.

2021. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, én több telefonomat is így függelenítettem mint te.

Az 1 munkanap az a mesében van, inkább 1 hetet számolj.

De szerintem próbáld ki már most másik SIM-el, mert lehet nem is függő. Az új készülékeim egyik sem függő már... régóta független telefonokat osztogatnak a szolgáltatók, csak nem verik nagy dobra.

2021. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja ha két IMEI száma van akkor tuti kétkártyás!
2021. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most jött az üzenet, hogy nincs rajta hálózati korlátozás, és minden magyar szolgáltató kártyáját elfogadja. Tegnap jött meg az új telenoros sim-em, csináltam a telefonon egy teljes visszaállítást, az új kártyát raktam bele egyből, kérte is a pinkódját, de nem tudtam használni. Bementem a beállításokba, és kikakpcsoltam az automata hálózat felismerést, és kiválasztottam hogy telenor hu 4g,és ahogy rákattintok, nem csinál semmit. Olyan mint ha be akarná fogni, és egyből abba hagyja.
2021. dec. 8. 15:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha haza érek leírom pontosan hogy mit csinál, de most dolgozom, és nincs is nálam a simkártya.
2021. dec. 8. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Aktiváltad azt a telenoros kártyát?

Szerintem nem.... azért nem tudod használni.

2021. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy aktiváljam be? Hol lehet?
2021. dec. 8. 15:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt hittem úgy hogy bele rakom a telefonomba, és beírom a pinkódot.
2021. dec. 8. 15:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam a my telenor alkalmazásba belépni a telefonszámommal, de nem engedett belépni.
2021. dec. 8. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!