Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagyon különös aksi probléma?

Nagyon különös aksi probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Április közepe óta használok egy iPhone 11 Pro telefont. 7 hónap alatt november közepéig 100% akku kapacitásom volt. A november közepétől a most december közepéig tartó egy hónap alatt 5%-ot romlott az aksi állapota, jelenleg 95%.


Hogy létezik az, hogy az első 7 hónap során 100% és az utóbbi egy hónap során már 95%, miközben semmit nem csinálok másképp, mint korábban...


20-80% közötti töltés, az esetek többségében csak 5W lassú töltés, éjszakára nincs töltőn, stb. és mégis valami történt az elmúlt egy hónapban...


Ez szerintem nagyon sok egy hónap alatt, szerintetek? Mi lesz így később?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. dec. 16. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassan minden akku kapacitása romlik, előbb utóbb érezhetően kevesebb ideig bírja majd a telefon. Ez ilyen, semmit nem tehetsz ellene.
2021. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok almás, így ha tévedek majd kijavítanak, de nem lehet, hogy 5%-os ugrások vannak? Tehát romlott az akksi állapota folyamatosan, és a következő majd 90% lesz.
2021. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Üzemidőben mi a helyzet? Ne az akku százalékkal sokkold magad.
2021. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Ez nekem új.

Több százezer forintos telóknál figyelni kell arra, hogy 20-80% között tartsam akksit?

Én mindig amikor kevesellettem az akksit feldugtam 100%-ig aztán viszlát.

2021. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert alapból az aksik egy picit többet tudnak a ráírtnál és addig végig 100%-ot ír. Amint lejjebb megy mint a ráírt érték, akkor látod a csökkenést. Az 5 százalékos csökkenés lehet pl. szar utángyártott aksi miatt, vagy kedvezőtlen környezetben használat miatt pl. nem szereti a nagyon meleget és a nagyon hideget, meg ilyesmi. Sok oka lehet.
2021. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is fölösen tartod 20-80 között, segít de nem annyit hogy érdemes lenne mikro menedzselni a dolgot, arról nem beszélve hogy így gyakorlatban csak 60% ot tudsz használni a telefonodból, még 4 éves aksi is többet bír.

Amire viszont érdemes figyelni hogy ne hagyd tűző napon, ne használj olyan töltőt ami nagyon melegítené az akkut, ne tedd olyan dologra ami forró mert a meleg viszont gyilkosa az akkuknak.


Másodszor pedig az akku elhasználtsága nem pontos, az én 12-m napi közepes használat mellett kb 15 hónap után is 100%-on áll, de a valóság valszeg nem ez. Sok függ attól hogy mennyiről töltöd fel és mennyi idő alatt meríted le, mivel a ki és befolyó áramból tippeli meg a kapacitást. Meg nem tudni hogy eredetileg mennyi volt a tényleges kapacitása az akkunak, lehet pont szerencsém volt és kiugróan több volt mint amire apple behatárolta.


Szerintem ne stresszelj ezen, foglalkozz vele akkor ha nem éli túl a telefon a napot, vagy random leáll és társai.

2021. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi ebben a nagyon különös?
2021. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!