Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilon fotózáskor mi a HDR?

Mobilon fotózáskor mi a HDR?

Figyelt kérdés
A lakásban fotóztam ünnepek alatt és kipróbáltam HDR-el és anélkül, de semmi különbséget nem látok a képeken. Milyennek kell lennie a képnek amikor bevan kapcsolva a HDR és milyennek amikor nem? HDR-el vagy anélkül szoktatok fényképezni mobilon?

2021. dec. 27. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor van értelme használni, ha egyszerre vannak sötét és világos részek a képen és azt szeretnéd, hogy mindkettő látszódjon. Inkább akkor használható, ha nincs (gyors) mozgás a képen.

Pl. árnyékban álló ember egy napsütötte háttér előtt.

2021. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a HDR a nagy dinamika tartományt jelenti. Normál esetben a kamera vagy a világos részre mér fényt, az lesz normálisan exponált és a sötétek részletei tűnnek el a feketeségben, vagy a sötét részre mér fényt és a sötét részek lesznek helyesen exponáltak, de akkor meg a világos részletek fognak jobban egybeolvadni egy fehér masszában.


A HDR képeknél általában több egyszerre/egymás után készült képből dolgozza ki a kamera a normálisnál nagyobb kontraszt átfogású képet, így ugyanazon az összerakott képen a sötétebb, normál és világosabb részletek is egyformán helyesen exponáltak.


Ha egy normál, egységesen világított helyzetben fényképezel, akkor nem látsz különbséget a HDR és normál kép között, csak akkor, ha elkezdenek eltolódni az arányok és a kép egyik része normál esetben sötétebb, világosabb lenne, de a HDR-nél ez a sötétedés/világosodás nem látszik, mert egységes szintre hozza fel.


Mivel a HDR képek általában természetellenesen hatnak, én nem annyira szeretem használni. Kimondottan ritkán találkozom olyan képpel, ami a HDR ellenére is jól néz ki. Amikor fontos, akkor inkább megcsinálom magamnak több képből olyanra, ahogyan szerintem jól néz ki, hogy még ne legyen természet ellenes.

2022. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!