Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphoneon hogy lehet a mobilnet...

Iphoneon hogy lehet a mobilnetet váltogatni 2.4 és 5 GHz között?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A mobilnetet az mobilnetet, a wifi meg wifi...
2021. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 3G 2,1 GHz-en megy, az van a legközelebb a 2,4-hez, állítsd át hogy azt használja a telefon.
2021. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 2.4 és 5 GHz amit írsz az WIFI. Ha a router tudja mindkét sávot és be is van állítva akkor az iPhoneonon a WIFI beállításoknál 2 WIFIt fogsz látni az adott routernél. Az egyik az 5GHz-es, a másik a 2.4. A routerek általában alapból úgy nevezik el, hogy XXXX_5 az 5GHz-es. Ha átnevezed, hagyd ott az 5-öst, hogy tudd melyik az 5GHz-es. Ahhoz kapcsolódsz amelyikhet szeretnél. Ha azt szeretnéd, hogy mindig az egyikhez kapcsolódjon a telefon, akkor a wifi neve melletti kék 'i' betüre koppints és ott kapcsold be az automatikus csatlakozást, a másik wifinél ugyenzt kapcsold ki.


A mobilnetnél a 3-4-5G-nél a G az nem GHz, hanem generáció.

A Beállítások -› Mobilhálózat -› Mobiladat-lehetőségek -› Hang és adat beállításánál tudod állítani hogy 4G vagy 5G legyen.

Persze ehhez még két dolog kell: 5G képes iPhone és élő 5G előfizetés a szolgáltatónál!

2021. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A hotspotra gondolom. Amikor megosztom a barátom csak 2.4 GHz re tud felmenni. Amikor meg nem osztom meg azt akarom, hogy 5 GHz n menjen.
2021. dec. 30. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
hogy mi?
2021. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt egy Samsung mobilom, amin ha megosztottam a mobilnetet tudtam változtatni, hogy 2,4 vagy 5 GHz s legyen. Mert aki rácsatlakozik másik eszközről az wifi ként fogja latni. De ha a baratom rá akar csatlakozni akkor 2.4 kell, hogy legsen, mert az ő mobilja nem támogatja az 5 GHz"wifit", ami ugye a mobilnet. De ha nem osztom meg akkor legyen 5 GHz mert ugye az gyorsabb, csak kisebb a hatótávja. Samsungon úgy lehet előhívni, hogy mobil hotspot és ott tudtam állítani a sávot. Viszont most az új, iPhone készüléken nem tudom hogy kell. Továbbá ebben a menüpontban bírtam állítani a hotspot nevét és jelszavát, meg ugye hogy kik vannak rajta azt is láttam.
2021. dec. 30. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 5Ghz WIFI az WIFI, NEM mobilnet!


Szerintem te kevered az 5Ghz WIFIT az 5G Mobiltechnológiával


A kettő NEM ugyanaz!


Ha te megosztod vele a netet, akkor az ő telefonja WIFIT lát, amire ha rácsatlakozik, akkor a te telefonod által vézelezett (mobnil) internetet használja, a telefonod azt továbbítja wifi hálózaton keresztül.

2021. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Iphone.. az ilyen

Válts androidra.

2021. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát elég hülye ez az iPhone. Alapból a hotspot 5 GHz ra van állítva iPhone 12 től. Ha azt akarjuk, hogy 2.4 GHz legyen akkor a beállítások, személyes hotspot és ott a kompatibilitás maximalizálása elemre kattintva érhetjük el. Nem lett volna egyszerűbb, hogy 2.4 GHz. Mind1 amerikaiak, ha esetleg kell majd valakinek a jövőben.
2021. dec. 30. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

"legyen 5 GHz mert ugye az gyorsabb"

Nem, nem gyorsabb! A routerbe bemegy x sebességü inzetnet akkor a 2.4 és az 5 GHz-es oldalon is x sebesség lesz.

Tényleg kevered a dolgokat, hiába irták le fentebb többen is hogy mi van.

A menüpontot meg nem mindegy hogy hogy hívják ha be lehet állítani amit szeretnél? :D LOL

2021. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!