Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírust kaptam, mi a teendő?

Vírust kaptam, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Messengeren elküldték nekem a linket, én meg reggel nem is gondolkodtam, automatikusan megnyitottam. Persze vírus volt (az a fajta, ami a nevedben elküldi az ismerőseidnek a linkjét). Letöltöttem pár vírusirtót, egyik sem jelezte. Töröltem a facebookot, messengert, majd újra letöltöttem, akkor se jeleztek problémát. Illetve jelszót változtattam. Tudok még valamit csinálni, vagy ennyi? Ért ez egyáltalán valamit? Illetve a vírus csak üzeneteket küld, vagy csinál valami mást is?

2022. jan. 2. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal szólj az ismerőseidnek, hogy ne nyissák meg.


Én elvittem egy informatikus ismerősömnek a telefont, és vettem rá vírusirtót, nehogy legközelebb is benézzek valamit.

2022. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még nem küldte el senkinek, de ugye az ismerősömnek, akitől kaptam, neki igen, innen tudom, hogy mi fog történni. Egyébként elég egyértelmű volt, hogy vírus, normál esetben azért ennyire nem nézek be semmit, de nem figyeltem.


Szóval akkor nem tudok vele semmit csinálni, mindenképpen elküldi az üzeneteket? És csak üzenetet küld? Mennyire kellene tartanom ettől?

2022. jan. 2. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A messenger spam "virus" ellen egyetlen vírusirtó sem véd.
2022. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor ez semmi komoly, ugye? Küldözgeti az ismerőseimnek, és ennyi, igaz?
2022. jan. 2. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért szólj mindenkinek, hogy ne kattintsanak rá, bár ha figyelmesek, akkor nem mennek rá, hanem törlik.


Az viszont szerintem SZÉGYEN, hogy a facebook ezt évek óta nem képes kiszűrni, de teljesen random letilt fiókokat

2022. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

adathalászat ellen egyetlen vírusirtó sem véd, mivel ez felhasználó általi hiba...szóval ha valaki csak ezért vett vírusirtót, akkor az jobb, ha lemondja :)

én is kaptam ilyen linket, meg is nyitottam, de bejelentkezni nem jelentkeztem be. Bejelentkezéskor mindig meg kell nézni a weboldal URL-címét a felső címsávban. Ha valami fura, vagy az eredetitől eltérő (pl facebook.com helyett faceb00k.com) akkor nem szabad bejelentkezni.

Ezek ellen a legegyszerűbb védekezni pedig, csak sokan figyelmetlenek.

2022. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, felismerem az ilyeneket, csak reggel kómásan néztem meg, nem is gondoltam erre. De akkor ez csaküzenetet küld, ha jól értem. Adathalászat jelen esetben mit takar?
2022. jan. 2. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, Lehet, hogy tévedek, de véleményem az, hogy nem is akarja azt a

virust kiszürni, mert elönye van vele.

2022. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valaki légyszi nyugtasson meg. Egy ismerősömet kérdeztem (messengeren) egy zene kapcsán, és az előadót megmondta, a címet nem. Nem lett leírva se semmi. Megnyitottam a youtubeot, és be volt írva. Ez lehet a vírus miatt? Ha igen mit csináljak? Most tényleg félek, hogy ez valami komolyabb dolog, nem tudom mit csináljak, kérlek segítsetek.
2022. jan. 3. 00:10
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 ez nem vírus, csak a facebook és társai által történő megfigyelések egyike.
2022. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!