Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » WiFi vagy a mobilnet meríti...

WiFi vagy a mobilnet meríti jobban a telefon akkumulátorát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel a két részt telefon ugyanolyan és ugyanazokat az oldalakat látogatom, csak a kapcsolódás módja a különbség. Nekem gyakorlatilag mindegy otthon melyiket használom, korlátlan mobilnetem van és 4G jó lefedettséggel + vezetékes net, sima böngészésnél nem tűnnek fel a sebességkülönbségek. Jól gondolom, hogy böngészés esetén gazdaságosabb a mobilnet? Azért gondolom így mert WiFi-nél kell menjen a mobilantennának is, a beérkező hívások és sms-ek figyeléséhez, mobilnetnél meg a WiFi ki van kapcsolva, egy használt eszközzel kevesebb.
2022. jan. 26. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy nekem a mobilnet gyorsabban viszi az akksit
2022. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mobilnet többet fogyaszt.
2022. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van akkumulátor üzemidő kijelző a telefonon. Ha bekapcsolom a mobilnetet, akkor több fogyasztást jelez, mint mikor a wifi van bekapcsolva. Én se értem a jelenség okát pontosan, de a wifi aksi kímélőbb.
2022. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mobilnet
2022. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az energia takarékosság jegyében 1 éve mobilnezek olyannyira, hogy fél éve vett telefonon egy hete az otthoni wifire a jelszavamat kérte a telefon, csodálkoztam, hogy otthon jelszót kér 🤣 Így már értem miért merül gyorsabban, nem a telefon hibája 🤣
2022. jan. 26. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért nem annyira számottevő a különbség, szóval csodára ne várj :)
2022. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BeefEater ***** válasza:
100%

A Wifi max adóteljesítmény 50mW lehet a mobil meg max 500mW (mielőtt valaki belém köt: igen tudom, hogy 2G -n 1,5W is lehetne, de a kérdező gondolom nem GPRS-en akar netezni).

Szerinted melyik fogyaszt többet?

2022. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát a mobilnet magasabb fogyasztás, mostantól alapértelmezett nálam WiFi, mobilnet meg házon kívül. Eddig azt hittem fordítva van, mivel WiFi-nél megy az antenna is hívás készenlét miatt. Természetesen a zöld ment mindenkinek.
2022. jan. 26. 18:26
 9/9 BeefEater ***** válasza:
79%
Az, hogy "hallgatózik" az antenna minimális fogyasztást okoz, csak adás módban számottevő.
2022. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!