Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felhasználhatom más videóját?

Felhasználhatom más videóját?

Figyelt kérdés

Jelen esetben a YouTube-on vagy egy Budapesti tájakat bemutató drónos felvétel, amelyből pár másodpercet szeretnék felhasználni a sajátomban.


Ez mennyire legálsi? Ha a videóm végén, vagy leírásban feltűntetem, hogy a videó azon része melyik csatiról van, akkor már felhasználhatom?


+ A zenék felhasználására is kíváncsi lennék.


Elnézést ha kicsit érthetetlenül írtam le.


Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 11. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem használhatod fel az eredeti felvétel készítőjének engedélye nélkül, és ez a zenére is igaz. A zenét észre is veszi a YT algoritmusa, és a videó reklámbevételét a bejegyzett szerzőhöz irányítja.


De minek is lopnál, mikor annyi copyright free anyag van, amit szabadon használhatsz? Videó és zene is.

2022. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem használhatod fel, az eredeti szerző engedélye nélkül. Létezik egy igen szűk kör amikor lehet bizonyos körülmények között az eredeti szerző engedélye nélkül is felhasználni részleteket, de az nagyon speciális eset. A másik ilyen eset ha az eredeti szerző ezt valameilyen szabad licence-el tette fel, de akkor ez egyértelműen jelezve van a zenén/filmen.
2022. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 NTBS ***** válasza:
100%
Igen felhasználhatod, ha előtte írásban engedélyt kérsz és fizetsz valamit érte.
2022. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hasznalhatod fel csak úgy. Lol. Honnan jönnek az ilyen hülyék? :D csodálkozunk, hogy mekkora szar lett ez a szakma b@zmeg.
2022. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es! Bocsáss meg, hogy nem értek hozzá. Direkt leírtam, hogy f@sz vagyok a témában és nem tudom, hogy vannak ezek. Gondolom te sem értesz mindenhez. A többieknek köszönöm a választ.
2022. febr. 13. 00:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5: Azért az alap, hogy ilyenkor elolvassuk a felhasználói feltételeket, a youtuboen egész részletesen leírják több oldalon keresztül, hogy mit szabad mit nem. Azért ha valaki videót akar csinálni azért szerintem az alap, hogy elolvassa a feltételeket. Gondolom olvasni azért tudsz?
2022. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olvassál te oldalakat
2022. febr. 14. 01:21
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Jó tehát g3cibuta is vagy, kérjük asd el magad
2022. febr. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakvéleményt. Edd ki. 😃
2022. febr. 14. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz oldalakat olvasni, akkor a rövid válasz az, hogy nem, semmi olyat nem használhatsz, amit nem te készítettél.
2022. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!