Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy hallgassak egyszerre...

Hogy hallgassak egyszerre zenét és töltsem a telefonom?

Figyelt kérdés

Telefon váltáson gondolkoztam, a Xiomi Mi 11 Lite 5G nagyon megtetszett. De a teszt videókon és a 360 fokos képeken látom, hogy nincs rajta jack bemenet.

Így hogy a francba hallgassak egyszerre zenét és töltsem a telefont?

Átalakítót nem szeretnék venni, mert félek hogy esetleg a telefon nem támogatja az USB-t (ahogy pl. itt is írták kommentbe: [link] )

Bluetooth fülesem van, közép árkategóriás, de meg se közelíti a klasszikus zsinóros fülhallgató minőségét és számomra nem is praktikus. Rengeteget utazok és használom, a 4 óra amit kibír nekem kevés. 25-30at meg utólag sajnáltam rá kidobni. Meg az is probléma, hogy sokkal nagyobb a doboza amibe töltöm és a zsebemben nem fér el. Ha kiveszem a fülemből (pl. boltban fizetek és akkor illik kivenni) akkor nem tudok nem foglalkozni vele, míg a zsinoros csak lóg a nyakamba.


Nem ragaszkodok a Xiomi-hoz, de a szempontok alapján nagyjából ez az a telefon ami nekem megfelelne. De Samsung ajánlást is meghallgatok.

Ha valaki jobban ért ezekhez akkor leírom milyen szempontok alapján választottam, nézegettem:

-Android rendszer,

-Viszonylag újabb modell (most egy 2018-ban megjelent telefonom van), 2021 alá nem szeretnék menni,

-Sok tárhely (a jelenlegi 32 gigás + 16 giga microsd, de már bőven kinőttem. Nem a képek, hanem az alkalmazások miatt),

-Hosszú üzemidő (a mostani kezd egyre jobban merülni és a hideg csak rátesz. Az aksi nem kivehető, így cserélni se tudom :( ),

-legyen Jack csatlakozója! 😒

-Max 100 (nyilván, ha 102-ért ajánlasz nem azon a 2 ezren múlna a dolog 😊)

-Samsung és Xiomi előnyben.



2022. febr. 13. 06:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha reggel feltöltenéd a telefont?


Én így csinálom, és estére 30-70%ra merül. Még így is elég 4-5 órát zenét hallgatni.


Persze ha a háttérben fut a facebook, messenger, instagram, tiktok, snapchat, vodafone-telekom-telenor, twitter, hiroldalak appjai, a google vackai, blablabla, akkor nincs min csodalkozni, hogy nem bír ki egy napot sem a telefon.

A messenger például zabálja az akkut. Legalábbis nálam. Huawei P40 Lite telefonom van, és ha nem megy a messenger, két napig bírja.


Szóval töltsd fel reggel és/vagy utazás előtt, vagy vegyél egy powerbankot, és mikor "üresjárat"ban vagy töltsd azzal.


Szerintem...

2022. febr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A telefonom szinte sosincs üresjáratban, max éjjel. Mivel a jelenleginek ugye rossz az aksija és nappal is kell bele egy kis életet lehelni (akkor se maxra töltöm, csak egy 20-30%-ot rakok hozzá), így ezért félek attól, hogy pont nap közben merülne.

Fülhallgató is szinte mindig van a fülembe.

A háttérappokat rendszeresen ki szoktam húzni.

Reggel 20 perc alatt készülök el, még a leggyorsabb töltő sem töltené fel 100%-ra. Meg attól is félnék, hogy éjjel teljesen lemerülne és nem szólna így az ébresztő.

Powerbankom van, jelenleg azzal éli túl az aksim a hidegben történő 22%-ról hirtelen 12%-ra eső töltési szintet. Azzal most nincs is baj, mert közben tudok zenét hallgatni, hiszen külön csatlakozói vannak. Mindig alacsony fényerőt használok.


De igazad van és nagyon jó tippet adtál, köszönöm. Lehet az én lemerülési paranoiám alaptalan egy ilyen új telefon esetében. Csak ugye régen volt új telefon a kezemben, így nyilván a "megszokott" problémákra keresek megoldást.

2022. febr. 13. 07:15
 3/14 anonim ***** válasza:
"Works with e.g. newest Macbooks, Chrome book, Nexus 5X, Nokia N1, Lumia 950, LG G5, Huawei P9/G" - nagyon régi cucc, ne a legolcsóbbhoz hasonlítsd a többit.
2022. febr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Vannak már nagyon tuti Bluetooth-os fülesek. Az enyémnek például 10 méter a hatótávja szóval nem kell cipelnem a telefont, ha mondjuk oda akarok menni az ablakhoz és nem is gabalyodok bele folyton a zsinórba.
2022. febr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Jaa és nem csak töltōdobozos van. Az enyém például lóg a nyakamban, ha nem használom.
2022. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Blútú fülessel
2022. febr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Netes webaruházban megveszed az adaptert és ha nem működik akkor 14 napon belül visszaküldheted a terméket és visszakapod az árát :)
2022. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezekszerint a valós problémám nem érthető.

Ha már kifizetek 100 ezret egy telefonra ne kelljen már pluszokt venni hozzá, mint az adapter vagy bluetooth füles. Ezek nem túl extra igények szerintem (vagy ha igen akkor szóljatok és elismerem, hogy velem van a baj). Egyszerűen szeretnék egy olyan készüléket ahol nem kell ezekkel is bajlódni, mert nem okoz problémát.

2022. febr. 13. 11:39
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodjon meg kedves!
2022. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Értjük a valós problémát, de mi nem tudunk szólni a xiaomi-nak, hogy rakjon a kedvünkért jack csatlakozót a telefonba. Esetleg érdeklődj utána, hogy lehet e csatlakozásmentesen tölteni. A Samsungomat lehet, csak ahhoz kell venni egy olyan powerbankot. Vagy nézz olyan telefont amin van külön jack.
2022. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!