Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet telefonnal olyan...

Hogyan lehet telefonnal olyan fotókat készíteni, ahol csak én vagyok rajta, pár méterre a telefontól?

Figyelt kérdés

Ilyen fotókra gondoltam.


Ők hogyan készítik ezeket a fotókat, ha egyedül vannak?


Szelfibottal biztos nem, akkor mivel, hogyan?



2022. febr. 22. 18:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2022. febr. 22. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
állványra teszed, beállítod hogy 2 másodperc után exponáljon, elfoglalod a kívánt pozíciót és kész
2022. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az én LG-m tud olyat, hogy ha ökölbe szorítod a kezed, 5-ig számol és exponál.
2022. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen állványra gondolsz és mennyibe kerül?
2022. febr. 22. 18:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd az asztalra, támaszd meg egy könyvvel, akármivel, állítsd be a 10 sec. késleltetést, indítsd el, ballagj oda, vágj jó képet.

Ennyi..

2022. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg ugye van állvány is, én volt hogy ablajkpárkányra tettem.

[link]

2022. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4# pet palackból könnyen kivágható , ingyenes
2022. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyen távirányítót. Ezzel el tudod sütni a kamerát.

[link]

Vagy használd az időzítót - de az macera, futkosni kell.

Állyányból nagyon sok van...

Az egyik legjobb ez:

[link]


Ez sem rossz cucc:

[link]

ehhez van is távirányító

2022. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ha azt mondom neki hogy


"Hey Celia, take a selfie" , akkor 5 másodperc időzítés mellett csinál egy szelfit.


(Huawei Mate 40 Pro)

2022. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok telefonnál (iPhone-oknál biztosan, de szerintem máshol is) távkioldóként tudod használni a fejhallgató hangerő szabályzóját is, Bluetooth távirányítókat is lehet kapni, de tudod távirányítani okos órával is, csak el kell indítani rajta a megfelelő (Camera?) appot és akár még láthatod is az órán a képet, amit le fogsz fényképezni, amikor megnyomod a gombot.


A telefont egyszerűen le is tudod támasztani valahova, de számtalan féle megoldás létezik ingyenes tartókra, támasztékokra, akár papírból hajtogatott, PET palackból kivágott, fából faragott és kimondottan ilyen célokra gyártott termékek is végtelen számban.

Számtalan féle komolyabb fényképezőgép állvány létezik, amikhez van mobil tartó, de szelfibotokból is rengeteg olyan van, aminek a végében állvány menet van, így állványra tudod tenni, de olyan szelfibotok is léteznek, amikből ki lehet nyitni 3 lábat és képes megtartani a telefont. Egy komolyabb kínálatú mobil/fotó/műszaki boltban garmadában állnak az ilyen megoldások, de egy kis kereséssel a neten is rengeteg féle megoldást lehet találni.


Állványnál, főleg ha szelfibotba van építve, arra érdemes gondolni, hogy minél hosszabb a nyél, annál magasabbra kerül a súlypont a tetején a telefonnal. Így minél kisebb az alátámasztás, vagyis amennyire a lábakat ki lehet nyitni, hogy megtámasszák, annál borulékonyabb lesz a szerkezet és ha már egy kisebb szellőtől, vagy akár csak magától is felborul, akkor jó eséllyel összetörik a telefonod - vagy rosszabb esetben leesik a szakadékba. Sok olyan megoldás van, ami csak városi körülmények közt, sík terepen jól használható, de egyenetlen, erdős terepen, domboldalban nem annyira megbízható.


Egyébként a legtöbb ember egyszerűen nem egyedül utazik még szingliként sem, de ha egyedül utazik is vannak ott mások, akiket meg lehet kérni egy-egy képre. Én is rengeteg turistának csináltam már képet, csak mert épp ott jártam és megkértek.

2022. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!