Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen csalas lehet ez?

Milyen csalas lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nap folyaman az egyik csaladtagom azzal keresett meg hogy reggel ota folyamatosan kap +41 74 elohivos szammal sms-eket. Megneztuk a Telekom appban es 1191 sms erkezett reggel ota ami neki lett elszamlazva pontosan 46 ezer forint ertekben. A kerdesem az lenne hogy ez mifele csalas lehet? Azt mar en is tapasztaltam mikor felhivnak na de sms ami az en karomra erkezik..Termeszetesen intezkedunk a Telekomnal de ez a koltsegeket nem fogja nullazni :/

2022. febr. 26. 20:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az sms-ek tartalma ertelmetlen szamok es betuk semmi mas. De erdekes modon azt irja a telefonja hogy a kuldes sikertelen volt vagyis olyanok az sms-ek mint amikor nincs egyenleged pl es nem tudod elkuldeni.
2022. febr. 26. 20:34
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem gyerek mar de agyilag meg az sajnos :D
2022. febr. 26. 20:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Én valami vírusmentesítő szolgáltatásra jelentkeztem be.

Jöttek az sms-ek: "ha ki akar lépni küldje el a stop szót".

Elküldtem. Ezután még jött vagy 50 hasonló. Ekkor tiltattam le az emelt díjas szolgáltatást.

2022. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kap esemest (fogadott)

de sikeretelen kuldes?

erdekes


valoszinunek tunik hogy valami virus is lehet, ami annyira fejlett hogy penzlenyulasra is kepes


szamot mindenkepp jelenteni kell, telekomon keresztul is meg akar mashol is rendorsegen

mivel kulfodi igy persze max tiltolistara tehetik halozatok ha indokolt

2022. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi a telefonszám?
2022. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xp ali ***** válasza:
A szolgáltatónál le kell tiltatni az emelt díjas szolgáltatást. Nem szeretik megcsinálni, mert ez nekik bevétel kiesés és néha anyagi kár is, mivel az ilyen csaló hívások nála végződnek és nem lőcsölheti az ügyfélre.
2022. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!