Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom kímélni a telefon...

Hogyan tudom kímélni a telefon akkumulátorát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy romlik, ami normális, de mégis érdekelne, hogy mi az, amit érdemes elkerülni, hogy kíméljem.
2022. márc. 5. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Ne használd töltés közben, és elvileg az sem tesz jót neki, ha folyton hagyod teljesen lemerülni, és folyamatosan 100%-ig töltöd. Én 20%-nál szoktam feltenni, és kb. 90%-ig töltöm. Éjszakára be szoktam rakni repülőüzemmódba, a wifit pedig kilövöm, mert így kevésbé is merül. Néha az sem árt neki, ha kikapcsolod, én általában hétvégén éjszakára szoktam.

Nekem már több, mint 3 éves a telefonom, de még mindig jó az aksija.

2022. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan fel lehet tölteni 100%-ra, azt nem szeretik, ha utána sokáig rajta hagyod a töltőn, ezért például nem szabad éjszaka tölteni. Az akkunak ugyanis van egy belső ellenállása, akkor is merül lassan, ha benne sincs a telefonban. A töltő egy alacsony töltőáramot hagy rajtuk, hogy ezt elkerülje. Ez az amit nem szeretnek, hosszútávon kicsinálja az akksit. Ezért nappal kell tölteni, amikor a közeledben van és ahogy feltöltődött, rövid időn belül le kell húzni.

A merítés se gond, ha ésszel csinálod. A telefon szoftvere nem enedi az akkut olyan szintre merülni, ami károsítja, jóval hamarabb kikapcsol, pont ezért. Ha megfigyeled, ilyenkor még van benne annyi szufla, hogy 3-4x megpróbáld visszakapcsolni, be is indul a telefon, majd egyből leállítja szabályosan magát ismét. Na ez az amit nem szabad, mert ezzel merül olyan szintre az akku, ami már károsítja, ha egyszer kikapcsolt, bele kell törődni és minél előbb keresni egy áramforrást, mert a belső ellenállás miatt továbbra is merül, így hamar eléri a káros szintet, néhány óra alatt.

2022. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi sem egyszerűbb ennél, éjszakára amikor egyébként sem használnád kikapcsolod.

Ha le van merülve akkor még felteszed a töltőre is kikapcsolt állapotban.


Ezzel minimum megduplázod az akksi élettartamát, ahhoz képest mintha sose lenne kikapcsolva.

2022. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem használod, csak havonta egyszer lemerited és feltöltőd.
2022. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hibatlan akkura felesleges "vigyaznod"

hibasnak meg elobb utobb ugyis elojonek hibai


Ha nagyon "vigyaznal" az az egy fontos hogy allandoan kikapcsolasig ne meritsd le vagyis 0% ra


masik oldal pedig az hogy normalis toltot hasznalj hozza mindeg, a megadott feszultsegut (V - Volt)

es nagy mobilgyartok altal gyartotat

Xiaomi, Samsung, Apple stb.

2022. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha androidos ne vidd vízbe,

ha iphone akkor az mindent kibir

2022. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Normális töltőt vegyél hozzá, ha a gyári esetleg tönkrement. Meg ne tárold a napon, hogy felforrósodjon a telefon. Kb. ennyi.

Az, hogy nem szabad hagyni teljesen lemerülni, meg 100%-ra feltölteni, tévhit. Szintén TÉVHIT az, hogy a 100%-ra feltöltődés után nem szabad rajtahagyni a töltőn. Nem tud a modern telefonokban "túltöltődni" az akku.

2022. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Aksi kímélő sem utolsó szempont. Azt érdemes éjszaka bekapcsolni amikor tényleg nem használod már..


Én még nem ajánlom töltés közben piszkálni a telefont, ha töltöd akkor normális körülmények között töltsed.


Igazából már akkor sokat "sérül" az aksi amikor kijön a gyárból, és használod.. Általában 2-3 évet adnak a telefonoknak, nem véletlenül.

2022. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Honnan a csudából veszitek hogy nem szabad használni töltés alatt? Erre igazán kíváncsi vagyok, köszi előre is.
2022. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!