Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SAMSUNG A52s 5G telefont...

SAMSUNG A52s 5G telefont vásároltam. Töltés szempontjából mi a legkedvezőbb az akkunak? Gyorstöltés be/ki kapcsolása? Minél lassabb töltés? Akku 4500 mAh, 25W max töltési sebességgel. (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

2 hete van meg a telefon. Én a következőképp töltöm: Este elalvás előtt felteszem, madj reggel leszedem a töltőről, gyorstöltés ki van kapcsolva, töltőnek egy régi, 6-7 éves töltőt használok. Nekem nyílván a töltési idő mindegy ha éjjel töltöm, és azt olvastam a minél lassabb töltés a kedvező az akkunak, 1 napot meg simán kibírok a telefonnal, van hogy 60-70 % on vagyok este még, viszont szeretem a napot 100% on kezdeni, mert nem tudni mikor mennyi kell, legdurvább napokon mikor sokat használom 20-30 % on álltam meg estére.


Szóval hogy van ez, mivel teszek a legjobbat az akkunak? Az nem probléma ha este felteszem, és reggelig ~ 6-8 órát a töltőn van?


A válaszokat köszönöm.


2022. márc. 9. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy kényelmi szempontból nekem ez a legjobb megoldás, éjjelre rádugom és nem érdekel a töltési idő. A gyári töltőjével(ami tudom csak 15W) 20%ról 1 óra 40 percet ír, az én régi töltőmmel gyorstöltés nélkül meg 2 óra 50 percet, szóval nem nagy a különbség.
2022. márc. 9. 11:50
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne használj gyorstöltés 40% alá ne merítsd. Max 80% ra töltsd. Ez az extrém védelem.
2022. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az elején tisztázni kell egy dolgot.

Ha azért vetted hogy használd, akkor használd. A töltésvezérlő a többit elintézi.

Ha csak azért vetted hogy pátyolgasd, akkor az akkunak az a legjobb, ha be se kapcsolod a telefont.

Az akku nem azért hibásodik meg, vagy nem azért tart 4 évig mert így vagy úgy használod. Mondjuk beleszámít 10%-ot. A többi a gyártási anyagminőség. Ha jól és jót gyártottak, tartós lesz. Amúgy meg ha megfeszülsz is ki fog feküdni. Nagyjából nincs értelme szórakozni vele.

Az előző Samsungom 2017 tavaszán vettem, de tavaly nyáron lecseréltem, nagyon hiányzott belőle az OIS. A fiókban pihent, miközben hirdettem, egy hónappal ezelőtt vették meg. Aggódott miatta a vevő, hogy közel 5 éves a telefon, és az akku nem fogja bírni. Én felajánlottam, hogy ha 2 hétig használja és bármi baja van, hozza vissza, és visszaadom az árát. Legfeljebb berakom a kocsiba autóskamerának. Nem hozta vissza azóta sem. Pedig minden este gyorstöltést kapott, és én is reggel csatlakoztattam le, és nem volt ritka hogy csutkára lemerítettem, nem óvatoskodtam vele. Tudom hogy ez nem általános, romlanak el akkuk fél évesen is, de ha eleve defektes, akárhogy vigyázol rá, nem tudod kivédeni.

2022. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra figyelmet nem igényel. Én 10 éve úgy töltöm a telefonjaimat, hogy este rádugom, reggel leveszem. Soha nem volt akksiproblémám, de egy idő után úgyis tönkremegy, akár figyelsz rá akár nem. Használd és kész, töltsd akkor amikor tudod.
2022. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!