Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ethernet gyors, wifi lassú?

Ethernet gyors, wifi lassú?

Figyelt kérdés

PC-n ethernet kábellel gigabites net van, egy régebbi telefonon wifiről 50mbit/s van, de egy újabb telefonon és egy tableten max 4mbit/s, használhatatlan internet van.


Próbáltam googlezni, de csapnivaló tanácsokat ad (pl biztos azért lassú az egyiken, mert távolabb van a routertől, miközben itt állok mindhárommal a kezemben és csak az egyik tud használható netet felmutatni.) Alapból azt hittem, hogy kell egy új router és ennyi, de aztán észrevettem, hogy az egyik telefon igenis szerez rendesen netet, így már semmit sem értek. Mind a három eszköz ugyanazokat a szabványokat ismeri.


Valakinek valami ötlet? Nagyon megköszönném, mert már nagyon idegesít, egy sima videót sem lehet lejátszani az újabb telefonon és tableten, és ez így megy már jóideje, nem újkeletű probléma.



2022. ápr. 2. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol van a router? Sokan dugják TV, vagy egyéb elektromos eszköz mögé, mert "olyan csúnyán néz ki", az meg leárnyékolja. Ennek tünete a lassú wifi, vagy akár kicsi a lefedettség. De olyan is előfordulhat, hogy társasházban, vagy panelban olyan falhoz rakod a routert ahol a másik oldalt a szomszéd valamilyen eszköze bezavar, vagy azonos wifi csatornát használtok valakivel.

Ha valami hasonló helyzet előfordulhat, akkor én először átraknám a routert másik helyre, majd ha ez sem jó próbálnám állítani a csatornát, hátha jó lesz.

2022. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A router egy szobában van, nincs körülötte semmi zavaró, és a legközelebbi szomszéd kb 20 méterre van a routertől. Meg ugye az egyik telefon (pont a legrégebbi) tud fogni normális netet, csak a többi eszköz nem, pedig ugyanazok a beállításaik.
2022. ápr. 2. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Mind a 3 eszközt azonos frekvencián használod? 2.4 GHz-n kevesebb lesz a sávszélesség viszont távolabbról is tudod használni, míg 5 Ghz-n hasít, de 2 szobával odébb már alig fogja a jelet.
2022. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ethernet gyors, wifi lassú"


Ez sokkszor alapban is így van, mert hiába veszel gigagbites routert, az általában csak az eternetre vonatkozik, miközben a wifi-je soknak csak a felét tudja 2.4Ghz-en.

2022. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jobb az ethernet
2022. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!